Водогосподарська обстановка станом на 09.04.2015 року

09.04.2015

Каховське водосховище працює у режимі встановленому Міжвідомчою комісією по узгодженню режимів роботи дніпровських водосховищ на квітень 2015 року. Станом на 01 травня 2015 року рівень води у водосховищі має бути в межах 15,85-16,00 м БС. Протягом тижня спостерігалося коливання рівнів води Каховського водосховища в межах від 16,12 до 15,93 м. Станом на 09 квітня 2015 року рівень води у верхньому б’єфі Каховського водосховища становить 16,06 м, рівень води у нижньому б’єфі – -0,22 м

Протягом тижня на р. Дніпро (м. Херсон) спостерігалося коливання рівнів води від 495 см до 439 см за добу (критичний 577 см), фактично станом на  09 квітня 2015 року – 481 см. На притоці Дніпра – р. Інгулець рівні води коливалися від 120 см до 76 см (критичний 490 см), фактично станом на 09 квітня 2015 року – 76 см.

Протягом першої декади квітня на території області у зв’язку з випадінням великої кількості опадів (двомісячна норма) відбулось часткове затоплення територій деяких населених пунктів, а саме:

- смт. Нова Маячка Цюрупинського району (випало 59 мм опадів). З метою попередження процесів підтоплення, незважаючи на обмежений ліміт електроенергії, у селищі підтримується щоденна робота 7 дренажних насосних станцій, якими з початку року перекачано біля 3,7 млн. м3 води. На сьогодні включено 2 додаткових дренажних насосних станції.

Однак існуючі системи вертикального дренажу не розв’язують проблему, що склалася, оскільки зазначені системи функціонально не призначені для відведення поверхневих вод.

З метою комплексного вирішення питання підтоплення смт. Нова Маячка Інститутом водних проблем і меліорації Національної академії аграрних наук України було розроблено техніко-економічне обґрунтування щодо захисту від шкідливої дії вод зазначеного населеного пункту, яким передбачається здійснення комплексу заходів з відведення поверхневих та ґрунтових вод шляхом будівництва горизонтального дренажу, що дасть змогу поліпшити меліоративний стан на території селища та зменшити навантаження на вертикальний дренаж.

Відповідним розпорядженням голови обласної державної адміністрації замовником на розробку проекту «Захист від шкідливої дії вод смт Нова Маячка Цюрупинського району» визначено Цюрупинську райдержадміністрацію;

- м.Скадовськ (випало 43 мм опадів). До ліквідації явищ затоплення було залучено техніку комунального підприємства «Очисні споруди» - асенізаторні машини та три помпи.. Роботи по ліквідації затоплення продовжуються;

- м. Гола Пристань (випало 60 мм опадів). На сьогодні явища затоплення ліквідовані.

З метою попередження процесів підтоплення підпорядкованими облводресурсів організаціями додатково включені в роботу дренажні насосні станції у сс. Новопокровка, Громівка, Сергіївка, смт. Сиваши Новотроїцького району, сс. Новоолександрівка, Гаврилівка – Каланчацького району та м. Скадовську. Взагалі по області підтримується робота до 35 дренажних насосних станцій, якими з початку року перекачано 8,31 млн.м3 води, що дозволяє тримати зміни меліоративного стану на постійному контролі.

З метою виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 22.10.2014 року №1035-р "Про скидання надлишків зворотних вод у р. Інгулець" та відповідно до узгодженого «Регламенту промивки русла та екологічного оздоровлення р.Інгулець, поліпшення якості води у Карачунівському водосховищі та на водозаборі Інгулецької зрошувальної системи у 2015 році» 06 квітня 2015 року ДПП «Кривбаспромводопостачання» розпочало скид води з Карачунівського водосховища. Станом на 09 квітня 2015 року обсяг поданої води склав 4752тис.м3.Загальний скид з Карачунівського водосховища становитиме близько 125,0 млн.м3. Явищ затоплення не спостерігається.