Новотроїцьке управління водного господарства

 


8 січня 1976 року міністр меліорації і водного господарства Української РСР Гаркуша М.А. підписав наказ про створення Новотроїцького управління зрошуваних систем на базі третьої експлуатаційної дільниці Чаплинського управління. А офіційно управління організовано 16 квітня 1976 року згідно наказу Херсонського облводгоспу №11 від 22.01.1976 року. На полях в той час працювало всього 19 дощувальних машин, 2 дренажні насосні станції, 2 автомашини, 2 трактори та 8 чоловік робітників.
Відомості про зрошення в Новотроїцькому районі вперше в офіційних документах з’явилися в 1948 році - це було лише 326 га. Вода на поля зрошення подавалася із шахтних колодязів за допомогою насосів по лунках. Минають роки, збільшується площа зрошуваних земель. Так, у 1961 році площа зрошуваних земель складала 3061 га. У 1966 році – 5018 га. Цього ж року розпочинається будівництво капітальних, технічно удосконалених меліоративних систем з високим коефіцієнтом земельного використання, з малими витратами води на фільтрації, з новою технікою поливу, недопущенням утворення ерозії грунту. Починаючи з 1975 року в районі почалося інтенсивне будівництво зрошуваних систем закритого типу.
Людські та технічні ресурси управління зосереджені на чотирьох промислових базах Новотроїцької, Чкалівської, Громівської та Сиваської експлуатаційних дільниць.
Управління водного господарства обслуговує 53,8 тис. га зрошуваних земель території Новотроїцького району.
Водогосподарський комплекс управління входить до зони діяльності Каховського магістрального каналу та обслуговує 5 міжгосподарських розподільчих каналів протяжністю на відкритій меліоративній мережі 83,3км. Протяжність колекторно-дренажної мережі – 34,2 км. Протяжність водозбірно-скидної мережі – 29,9 км. Працюють 86 свердловин вертикального та 2 свердловини горизонтального дренажу.
Подача води на зрошувальні землі здійснюється насосними станціями – їх для забезпечення необхідного поливу збудовано 46 штук, сумарна потужність 70735 тис.кВт, сумарна продуктивність 52,3 тис.м3/с. Площа зрошуваних земель у Новотроїцькому районі складає 72,730 тис. га. З метою забезпечення водообліку та водорозподілу на системі розташовано 12 гідропостів та 10 гідротехнічних споруд.
У Новотроїцькому районі водні ресурси досить великі, різноманітні та складаються з озер, водосховищ, ставків, каналів і є одним з важливих факторів, які визначають сталий розвиток регіону. Найбільшою природною водоймою району є озеро Сиваш, яке являється водоймою загальнодержавного значення, його площа складає 19969,12 га. Запаси води поповнють 7 озер місцевого значення площею 1866,62 га та 79 ставків для риборозведення та зрошення. Штучні водойми – водосховища – збудовані для створення запасу води та регулювання її стоку. Їх створено 8 загальною площею 8478,19 га. За минулі роки за безпосередньої участі і допомоги Новотроїцького управління в районі відновлено, проведено благоустрій та освячено 6 природних джерела.
Основними напрямками діяльності Новотроїцького управління водного господарства визначені:
- Реалізація у межах своєї компетенції державної політики щодо розвитку водного господарства та меліорації земель, збереження та відтворення поверхневих водних ресурсів, здійснення у водогосподарському комплексі єдиної технічної політики, впровадження досягнень науки і техніки, передового досвіду роботи;
- Забезпечення у межах своєї компетентності потреб населення і галузей економіки у водних ресурсах;
- Експлуатація водогосподарських споруд та виконання поточних і капітальних ремонтів міжгосподарських меліоративних мереж та водогосподарських об’єктів державних меліоративних систем;
- Проведення заходів щодо попередження шкідливої дії вод, ліквідація її наслідків, організація безаварійного пропуску повені, участь в розробці та забезпечення заходів щодо захисту населених пунктів та сільськогосподарських угідь від затоплення та підтоплення;
- Організація та виконання загальнодержавних та регіональних програм з питань водного господарства, меліорації земель, управління, використання та відтворення  поверхневих водних ресурсів;
- Раціональне використання бюджетних коштів на експлуатацію та капітальних вкладень, що спрямовуються на реконструкцію та технічне вдосконалення діючих систем;
Проведення на регіональному рівні оцінки, прогнозу щодо поліпшення меліоративного   стану  зрошуваних   і   прилеглих  до   них земель, підтоплення сільських населених пунктів та надання з цих питань рекомендацій місцевим державним адміністраціям.
Особливістю Новотроїцького управління водного господарства є те, що воно являється одним з найбільших в галузі водних ресурсів України в Херсонській області.

Адреса :
75300, Херсонська обл., смт.Новотроїцьке, вул. Шевченко, 131,
тел./ факс (05548) 5-08-41 електронна адреса: nuvg@ukr.net