Працівники БУВР нижнього Дніпра прийняли участь у семінарі «Роль басейнових водогосподарських організацій у роботі секретаріатів басейнових рад»
Знання — це сила!
У Центрі підвищення кваліфікації працівників водного господарства з 22 по 23 жовтня 2019 р. відбувся регіональний семінар «РОЛЬ БАСЕЙНОВИХ ВОДОГОСПОДАРСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ В РОБОТІ СЕКРЕТАРІАТІВ БАСЕЙНОВИХ РАД ГРОМАДСЬКІ КОНСУЛЬТАЦІЇ ДЛЯ РОЗРОБКИ ПЛАНІВ УПРАВЛІННЯ РІЧКОВИМ БАСЕЙНОМ», який проводився у рамках проєкту Євросоюзу «Європейська водна ініціатива для країн східного партнерства».
?Розпочався захід із виступу Голови Держводагентства Ірини Овчаренко, яка представила присутнім механізм, завдяки якому Басейнові ради, вже починаючи із 2020 року, зможуть впливати на процеси узгодження та розподілення фінансування із державного бюджету на критичні проблеми, які мають бути першочергово розв’язані водниками у співпраці із Басейновими радами, зміни у порядках фінансування, які мають запрацювати з наступного року.
?Продовжила семінар експерт проєкту EUWI+ Юнона Віденіна, яка розповіла про основну роль і специфічні аспекти роботи Басейнових рад і про те, як правильно налагодити роботу для їх ефективної взаємодії із Басейновими управліннями і врешті-решт досягнення результату на який націлена вся водна реформа.
?Про такий дієвий інструмент Басейнових рад, як ефективна комунікація, про інформування громадськості, залучення зацікавлених сторін, їх взаємодію та координацію водники ознайомилися під час яскравої презентації пані Наталі Жакен (IOW).
?Василь Васильович Гребень (професор, доктор географічних наук, зав. кафедри гідрології Київського державного національного університету ім. Т.Г. Шевченка) доніс до присутніх роль науки в Басейновій раді.
?Дуже енергійно та з ентузіазмом про роль громадськості в Басейнових радах та комунікаційну діяльність в Україні розповіла Олена Марушевська.
?Досвідом організації та проведення громадських консультацій у Вірменії поділилася Аліса Савадян.
?Семінар був присвячений важливим і актуальним темам для розвитку водогосподарської галузі і передбачав практичну сесію, де учасники заходу, у форматі роботи в групах, мали можливість поспілкуватися з іноземними колегами з Республіки Молдови та Республіки Білорусь про їх досвід організації та проведення Басейнових рад, їх діючих регламентів та внутрішнього розпорядку, обговорити питання щодо транскордонних басейнів та схеми взаємодії і обміном інформацією.
80 учасників з України, Республіки Молдови, Республіки Білорусь та Вірменії, були присутніми на заході і по його завершенню отримали сертифікати!
Дякуємо проєкту EUWI+ та лекторам за цікаву подачу інформації, за отримані знання, практичні поради, можливість переймати досвід колег з інших країн!