Збережемо цінний дар
Вода – дорогоцінний скарб нашої планети, основа всього живого. Вона бере участь у всіх сферах нашої господарської діяльності. Потреба у воді має тенденцію до зростання. З ростом попиту на воду виникає ціла низка екологічних проблем, що стосується морів, річок, озер та підземних вод.
Щоб привернути увагу до проблем, пов’язаних з водним фактором, Генеральна Асамблея Організації Націй започаткувала всесвітній день води.
2005-2015 роки проголошені Міжнародним десятиріччям дій «Вода – для життя». Цьогорічна тематика Дня води - «Вода для міст».
З давніх-давен вода, як і інші природні стихії, була об’єктом поклоніння наших пращурів. Вона є серцем багатьох релігій і використовується у різних обрядах та церемоніях. Чарівна і швидкоплинна вода представлена у мистецтві: на живописних полотнах, у музиці, літературі, кіно. Вона була і залишається суттєвим фактором багатьох наукових досліджень. Культурні традиції та соціальні цінності визначають те, як сприймають і використовують воду у різних куточках Землі. Проте беззаперечно, вода посідає центральне місце в житті людства.
А як ми ставимось до води? Чи дбаємо про те, щоб не вичерпувались її запаси, щоб вона була чистою і життєдайною? Чи бережно використовуємо її? Над цим треба замислитись.
Вода, перш за все, - це те, що ми п’ємо! Використовуючи питну воду з кранів, ми інколи недбало залишаємо їх відкритими без потреби, заливаємо двори, вулиці та прилеглі території, поповнюючи і без того високий рівень ґрунтових вод. Під час поливу перезволожуємо землю і, знову ж таки, поповнюємо ґрунтові води, а потім нарікаємо на те, що вода підтоплює території населених пунктів та будівлі. Надмірне використання води завдає тільки шкоди, і в цьому винні ми самі.
А як ми ставимось до морів, заток, озер та ставків? Усі вони в незадовільному стані, їх прибережні смуги захаращені побутовим сміттям, але ж той бруд разом із дощовими і сніговими водами просочується під землею і поповнює підземні води, які потім стають непридатними для вживання і негативно впливають на здоров’я населення.
Кожен з нас повинен дбайливо ставитись до природи, раціонально використовувати водні ресурси нашої Херсонщини. Це не лише покращить екологічну ситуацію , але й створить прекрасний настрій, принесе величезне моральне задоволення, викличе почуття поваги до себе та інших.
О.Сендецький, головний інженер Скадовського УВГ,
газета «Чорноморець» №21-22 від 18 березня 2011 року