Наближається професійне свято працівників водогосподарської галузі
31 травня в залі засідань Бортницького міжрайонного управління водного господарства ім. Гаркуші М.А. відбулись урочисті заходи з нагоди відзначення Дня працівників водного господарства. Участь у зазначеному заході взяли Міністр екології та природних ресурсів Е.Ставицький, Голова Держводагентства В.Сташук, представники інших центральних та місцевих органів виконавчої влади, водогосподарських організацій, наукових установ, громадськості та ін.
Наближається професійне свято працівників водогосподарської галузі - День працівників водного господарства, яке відзначається щорічно у першу неділю червня, починаючи з 2003 року, згідно з Указом Президента від 18.03.2003 № 226/2003.
Значення води в економічному та соціальному розвитку суспільства постійно зростає. Вже сьогодні водні ресурси стали одним з головних факторів, які визначають шляхи планування та розвитку майже всіх галузей економіки нашої країни.
Діяльність Державного агентства водних ресурсів України націлена саме на практичну реалізацію державної політики у сфері розвитку водного господарства і меліорації земель, управління, використання та відтворення поверхневих водних ресурсів та ін.
На сьогоднішній день в Україні функціонує потужний водогосподарсько-меліоративний комплекс. Для забезпечення населення та галузей економіки водою в Україні збудовано: 1137 водосховищ, загальним об’ємом понад 55 млрд. м3; близько 40 тис. ставків; 7 великих каналів довжиною 1021 км.
У всіх основних басейнах річок України працюють Міжвідомчі комісії, які розробляють та встановлюють оптимальні водогосподарські режими роботи водосховищ і водогосподарських систем з урахуванням потреб водокористувачів. Завдяки роботі Міжвідомчих комісій забезпечується безаварійний пропуск льодоходу, повені та паводків.
Також водогосподарниками здійснюється і перспективний розвиток водного господарства та меліорації земель. Зокрема, впроваджуються нові досягнення науки та техніки, здійснюються заходи, пов’язані із запобіганням шкідливій дії вод і ліквідацією її наслідків, включаючи протипаводковий захист сільських населених пунктів.
Зусиллями майже 33 тисячного колективу водогосподарників водогосподарський комплекс держави утримується у належному технічному стані, що дозволяє задовольняти потреби населення та галузей економіки країни у водних ресурсах належної якості та необхідної кількості.
На регіональному рівні, з метою досягнення спільної мети, працюють працівники басейнових та обласних управлінь водних ресурсів, управлінь каналів, регіональних, районних та міжрайонних управлінь водного господарства, технічних шкіл, гідрогеолого-меліоративних експедицій та партій, проектно-вишукувальних, будівельних організацій та наукових установ.
Діяльність водогосподарсько-меліоративного комплексу залишається стабільною завдяки наполегливій та злагодженій праці фахівців водогосподарсько-меліоративного комплексу.