Інформація про хід підготовки до пропуску льодоходу, весняної повені та паводків у 2012 році

07.03.2012

З метою забезпечення оперативного прийняття рішень з питань пропуску повеневих і паводкових вод, обласним управлінням водних ресурсів видано наказ від 18 січня 2012 року № 11 "Про пропуск льодоходу, повені і паводків у 2012 році", яким передбачено виконання організаційних і практичних заходів щодо пропуску льодоходу, весняної повені та осінньо-зимових дощових паводків у 2012 році.
На балансі підпорядкованих облводресурсів водогосподарських організацій знаходиться 7 ставків-накопичувачів загальною площею 1876,095 га, сумарний повний об'єм ставків 26,675 млн.м3, для яких розроблені режими роботи з урахуванням можливих паводків різної забезпеченості. Каскади гідроспоруд та всі 855,6 км міжгосподарських каналів знаходяться в технічно справному стані і готові до пропуску паводкових і повеневих вод.
Для оперативного реагування на процеси затоплення і підтоплення в кожному районному управлінні водного господарства створені аварійні бригади, які загалом налічують 207 чоловік особового складу та 119 одиниць техніки, накопичений необхідний аварійний запас, який складає 6,166 т цементу, 0,137 т.м3 піску, 0,075 т.м3 щебеню, 466 шт. мішків.
Для безаварійного пропуску повені і паводку постійно контролюються рівні води на об’єктах де може виникнути загрозлива ситуація. Аналітично-диспетчерський центр облводресурсів постійно обмінюється інформацією з Кризовим центром Держводагентства України та Міжвідомчою комісією по встановленню режимів роботи Дніпровських водосховищ стосовно метеорологічної обстановки та рівнів води у водосховищах. Організований постійний контроль за гідрометеорологічною та водогосподарською обстановкою з метою прийняття оперативних рішень.
Відпрацьована схема взаємодії з відповідними територіальними підрозділами міністерств та місцевими органами виконавчої влади.
З метою перевірки готовності сільських і селищних рад до пропуску льодоходу, повені та паводків у зимово-весняний період 2012 року фахівцями облводресурсів проведені обстеження сільських населених пунктів, за результатами яких надані рекомендації райдержадміністраціям, сільським і селищним радам щодо виконання попереджувальних заходів по недопущенню затоплення населених пунктів поверхневими водами.
У 2011 році Держводагентством України на виконання заходів Комплексної програми захисту сільських населених пунктів і сільськогосподарських угідь від шкідливої дії вод в Херсонській області на період до 2010 року та прогноз до 2020 року виділено 2,5 млн грн., що відповідає запланованому. Це дозволило побудувати 6,8 км водовідвідної мережі у с. Фрунзе Іванівського району, проводити роботи по кріпленню берега Каховського водосховища біля с. Мала Лепетиха та с.Князе-Григорівка Великолепетиського району.
З метою формування плану виконання природоохоронних заходів на 2012 рік Херсонським облводресурсів погоджені з Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища в Херсонській області, управлінням з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрацією та схвалені рішенням від 09 грудня 2011 року № 17 обласної постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій облдержадміністрації «Пропозиції щодо формування переліку природоохоронних заходів по Херсонській області на 2012 рік», які надані на розгляд до Держводагентства України.
Для запобігання проявам підтоплення ґрунтовими водами, підвідомчими облводресурсів водогосподарськими організаціями підтримується робота до 60 дренажних насосних станцій, якими з початку року перекачано 10 млн м3 води, що дозволяє тримати на контролі зміни меліоративного стану.
Все вищевикладене є передумовою того, що Херсонське облводресурсів готове до пропуску весняного водопілля у 2012 році та в змозі оперативно реагувати на надзвичайні ситуації у разі їх виникнення.