Начальник Громівської дільниці Новотроїцького управління Микола Бєлокобила - «Кращий господар року»
Всього в управлінні облводресурсів 60 дільниць. Громівська за підсумками роботи у 2011 році стала переможцем огляду-конкурсу, в якому враховувались технічний стан водогосподарських об’єктів, естетика виробництва та благоустрій. А її керівнику М.М.Бєлокобилі присвоєно почесне звання «Кращого господаря року». Ця новини надійшла на дільницю наприкінці грудня і стала приємним подарунком дружному, працьовитому колективу, який у січні цього року відзначає 30-річчя свого підрозділу.
Громівська дільниця в Новотроїцькому управлінні зрошувальних систем (так до недавнього часу називалось нинішнє управління водного господарства) була створена однією з останніх – у 1982 році, хоч насосна станція №19 на каналі Р-2 була однією з перших і подає воду на поля з 1975 року. Громівець Микола Бєлокобила прийшов сюди працювати у 1983 році, після закінчення Скадовського радгоспу-технікуму. За освітою він - агроном, однак займав на дільниці різноманітні посади – начальника відділу каналів, завідувача агрохімлабораторією, працював у службі програмування врожаю (раніше управління надавало платні прогнози та рекомендації господарствам). Отож на момент призначення у 2002 році начальником дільниці не просто мав певний досвід, а знав усі тонкощі виробничого процесу, матеріальну базу (а це 9 насосних станцій, які качають воду на поля, та 32 дренажні насосні станції на території шести сільрад), людей – нині тут працюють 87 чоловік.
Керівник дільниці – відмінний господар, а у колективі – справжні працелюби. Підрозділ чистий і впорядкований: асфальтована територія, гарне двоповерхове адміністративне приміщення, багате і продумане озеленення – алеї, дерева, квіти на клумбах. Ніби й не на околиці села знаходишся, а в його центрі. Усередині сучасний інтер’єр: офісні меблі, квіти, чисто, затишно. Порядок і у цехах ремонтної майстерні.
При підбитті підсумків огляду обласна комісія об’їхала і перевірила насосні станції, поставила високі оцінки. На всіх насосних зроблено капітальний ремонт побутових приміщень, їх утеплено гіпсокартоном, покладено новий лінолеум. На 80 відсотках є холодильники, адже машиністи чергують тут цілодобово. 36 машиністів-електромонтерів, 4 робітники по обслуговуванню електротехнічних споруд, 10 електромонтерів – основне ядро колективу. Всі вони пройшли спеціальну підготовку у Каховській технічній школі. В управлінні у цілому значна увага приділяється питанням охорони праці. Робітникам адміністрація видає спецівки, а минулого року забезпечила їх теплим одягом – куртками, штанами, черевиками.
На передовій дільниці, якою керує М.М.Бєлокобила, 100 відсотків обладнання у робочому стані. Тут провели реконструкцію трубопроводів, регулярно ремонтується запірна арматура, розширено водозабір. Керівництво управління тримає курс на планово-попереджувальні ремонти. Тільки на одні підшипники для електродвигунів на насосних упродовж року витрачено 64 тисячі гривень. У майстерні досить старе обладнання, однак для того, щоб верстати працювали без перебоїв, на їх ремонт торік виділено 90 тисяч гривень. Завдяки продуманій профілактиці та професіоналізму машиністів насосних станцій плани подачі води виконано у повному обсязі, хоч працює колектив на обладнанні, якому більше 30 років.
- На насосних – багато молоді, - розповідає М.М. Бєлокобила. – Начальник групи насосних станцій Валентин Карлюга – молодий спеціаліст, його підлеглий інженер-енергетик Андрій Погорєлов – теж. Вони - дуже старанні і відповідальні, повністю покладаюсь на них, можу й тиждень не бути на станціях, будучи впевненим – там порядок. Та й машиністи на них – серйозні і досвідчені.
- Свій обов’язок як керівника я вбачаю у тому, щоб забезпечити робітників всім необхідним для роботи, створити відповідні умови, - говорить начальник дільниці.
- Чітке розподілення функцій і обов’язків, контроль, помножений на сумлінну працю колективу, і дають у підсумку добрі результати. Насосна станція №24 двічі визнавалася найкращою в облводгоспі (зауважу, всього в області 400 насосних станцій), насосна №21 замала третє місце. Насосна станція №6 на каналі Р-2-2 у минулому році відпрацювала 8603 мотогодини, зайнявши друге місце по нашому управлінню. Таких показників ми навіть у радянські часи не мали. А насосна №19, на якій - найстаріше обладнання, посіла у минулому поливному сезоні третє місце, відпрацювавши 7169 мотогодин. Наприкінці минулого року було за позабюджетні кошти (зароблені нами) оплачено закупівлю нових насосів і електродвигунів для цієї насосної.
Водокористувачі Громівської дільниці – в основному крупні сільгосппідприємства – СК ім. Леніна, ТОВ «Дніпро-Білогір’я», «Космополія», «Айленд», що дещо полегшує організацію подачі води. Керівник ТОВ «Дніпро-Білогір’я» Б.В.Калюта, яке вклало значні кошти у реконструкцію внутрішньогосподарської зрошувальної мережі на території Новомиколаївської сільської ради, людина у районі нова. Перші півроку він безупинно дзвонив начальнику дільниці, приїжджав, нагадував, контролював виконання замовлень на подачу води, а згодом зрозумів, що це зайве: дільниця, як і все управління водного господарства, надійні партнери, працюють кваліфіковано і відповідально. «Те, що протягом минулого року цей керівник не зателефонував мені жодного разу, я розцінюю як найбільш своє досягнення, - каже М.М Бєлокобила». Красномовний факт, що всебічно характеризує Миколу Миколайовича як керівника.
Дуже схвально начальник дільниці відгукується про свій колектив, скромно переводячи нашу розмову зі своєї особи на підлеглих. Тут чимало династій, які працюють з початку створення дільниці. Весь трудовий стаж інженера-гідротехніка З.І.Семеняки пройшов в управлінні водного господарства. Нині вона вже пенсіонерка, та на дільниці працює провідним інженером-меліоратором. Її донька Н.П. Гиленчук, машиністами НС сип Т.М.Семеняка та брат В.І. Власенко. У завідуючої складом Н.О. Михайлик син Микола – електромонтер, зять Сисоєв Олексій – машиніст НС, донька Уляна, яка нині у декретній відпустці, теж робітниця на дільниці. Тут працює водієм В.М.Поберезьський та машиністом його син Роман. Провідним інженером насосних станцій працює в управлінні і дружина М.М.Бєлокобили Надія Степанівна.
Коли керівник діловий та активний, він не обмежує коло своїх турбот лише виробництвом та колективом. Так і Микола Миколайович не залишається байдужим до проблем свого рідного села. Як член виконкому Громівської сільської ради, він бере участь у вирішенні багатьох питань, зокрема, функціонування об’єктів соціальної сфери. На щастя, матеріальна база дільниці дає можливість допомогти школі, дитсадку та ін.. Нині він є депутатом районної ради. Громівці обирали його по мажоритарному округу, що є свідченням авторитету М.М.Бєлокобили у селі. Вони не помилились у своєму виборі: Микола Миколайович – один з найкращих активних депутатів, сумлінно виконує обов’язки секретаря постійної комісії з питань агропромислового розвитку.
Працівники дільниці беруть участь у художній самодіяльності, у конкурсах, ярмарках. Завжди з колективом і його керівник – як організатор, конферансьє, тамада. Він звик цілком віддаватися роботі, громадським справам, людям, сім’ї (мають з дружиною сина і доньку, трьох онуків). І це робить життя Миколи Миколайовича сповненим глибокого сенсу, без якого неможливо почувати себе щасливим і впевненим у собі.
Вітаємо колектив Громівської дільниці зі славним 30-річним ювілеєм. Так тримати, керівнику! Хай попереду будуть лише нові перемоги.
Любов БРУСИК