Каланчацькому управлінню водного господарства – 45 років

29.12.2011

У поточному році 45-річчя відзначає Каланчацьке управління водного господарства. На підставі наказу Міністерства меліорації УРСР №718 від 26 грудня 1966 року та згідно наказу Херсонського обласного управління меліорації та водного господарства було організовано Каланчацьке управління експлуатації зрошувальних систем. Керівниками управління з початку його заснування були Чорний В.Є. (1967-1973), Хребір М.М. (1973-1998), Шептура М.А. (1998-2006) та Кулаковський А.М. (2006-до т.ч.).
За 45 років змінювалася назва організації – з 1972 р. Каланчацьке управління зрошуваних систем, з 2004 р. Каланчацьке управління водного господарства.
Каланчацький район розташований на півдні Херсонської області, тому без зрошення немає гарантії отримати високі врожаї сільськогосподарських культур.
Загальна площа зрошувальних земель в районі становить 18080 га, в тому числі рисові системи займають площу 6889 га. (Каланчацький район є одним із провідних виробників рису на півдні України).
Головним джерелом водопостачання зрошувальної системи є Північно-Кримський Канал. Довжина якого в межах Каланчацького району – 40 км. пропускна спроможність – до 380 м3/с, та система міжгосподарських каналів - довжина 118,8 км.
Каланчацьке управління водного господарства являється підвідомчим підрозділом Херсонського управління водних ресурсів.
З метою підтримання задовільного меліоративного стану і захисту від підтоплення населених пунктів в районі експлуатуються системи дренажу на загальній площі 7855 га, з них: вертикального дренажу – 4498 га і горизонтального 3357 га. Дренажем захищають від підтоплення 14 населених пунктів.
На балансі управління знаходиться 9 насосних станцій, які обслуговують площу 12622 га з загальною продуктивністю 57,16 м3/с, і загальною потужністю 9736 кВт. Найпотужніша з них насосна станція №48 продуктивністю 22 м3/с, потужністю 2520 кВт.
Основними завданнями управління є організація технічної експлуатації міжгосподарської меліоративної мережі та гідротехнічних споруд на ній, безперебійна робота насосних станцій зрошення та дренажу, захист населених пунктів району від шкідливої дії вод.
Управління в межах наданих йому повноважень згідно з водним кодексом України спрямовує свою діяльність на забезпечення контролю за охороною вод та відтворенням водних ресурсів, експлуатації зрошувальних систем і несе відповідальність за стан організації експлуатаційно-ремонтних робіт, охорони, використання і відтворення водних ресурсів, надання платних послуг.
Відділ водокористування, який очолює Стельмашук С.М. проводить роботу по організації водозабору та водо подачі господарствам – водокористувачам, керує розподілом води на зрошувальній системі, виконанням комплексу гідрометричних робіт на системі і забезпечення умов для раціонального використання водних ресурсів. Щорічно з сільгоспвиробниками укладаються договори по наданню послуги з подачі води на полив сільськогосподарських культур.
У 2011 році було укладено 23 договори. Подано 127226 тис м3 води. Основними замовниками Управління є: СТОВ «Таврида Плюс», ТОВ ОП «Українські рисові системи», ТОВ «Агростандарт», ФГ«Брат-2», ФГ«Південне», ФГ«Агроаспект».
Структура посівних площ з кожним роком змінюється. В районі майже вийшли з сівозміни кормові культури. На зміну прийшли соя і рапс.
Служба меліорації та використання водних ресурсів (Медвідок С.В.) здійснює контроль за меліоративним станом зрошувальних земель, сприяє виконанню заходів щодо запобігання його погіршення, займається організацією робіт по підтриманню задовільного меліоративного стану в районі, контролює ефективність роботи дренажних систем, обґрунтовує необхідність проведення робіт з будівництва та реконструкції існуючого дренажу.
Управління тісно співпрацює з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування з питань, пов’язаних з охороною та раціональним використанням вод. Працівники управління беруть участь у природоохоронних та громадських акціях «День довкілля», «До чистих джерел».
Відділ експлуатації меліоративних систем, який вже 15 років очолює Полтавець Л.Т., здійснює оперативне керівництво виконанням робіт з ремонту меліоративної системи і водогосподарських споруд, що знаходяться на балансі організації.
Служба енергетики (гол енергетик Петровський В.Г.) займається організацією проведення експлуатаційних, ремонтних, проф.. налагоджувальних робіт насосно-силового обладнання, забезпечує безперебійну роботу зрошувальних насосних станцій.
Основним завданням зрошувальних дільниць (начальники дільниць Чурай А.А., Левченко А.М.) є забезпечення сталої технічної експлуатації міжгосподарської мережі, організація і здійснення заходів щодо збереження та утримання в технічно справному стані закріплених за дільницею водогосподарських споруд міжгосподарського призначення, організація своєчасної і безперебійної водоподачі водокористувачам , регулювання водного режиму.
Каланчацька дренажна дільниця (начальник дільниці Пшеничний В.В.) забезпечує безперебійну експлуатацію дренажних систем, займається організацією проведення експлуатаційних, ремонтних робіт на об’єктах, профілактично-налагоджувальних робіт насосно-силового обладнання ДНС.
Фінансову діяльність управління організовує бухгалтерія управління на чолі з головним бухгалтером Копаненко Н.Е.
Служба економіки (головний економіст Корнієнко Г.Ю) організовує і систематизує планово-економічну роботу в управлінні.
Для забезпечення стабільної роботи водогосподарського комплексу в управлінні щорічно виконується значні обсяги робіт по поточному ремонту, які досягли у 2011 році 433,71 тис грн..
Зростають обсяги по технічному обслуговуванню внутрішньогосподарської мережі, які за останній рік склали 89,57 тис. грн..
Постійно проводяться земляні роботи та очищення міжгосподарської мережі: що у 2011 році вони відповідно склали 34,33 тис м3 та 24,7 тис. м3.
В Каланчацькому управлінні водного господарства працюють висококваліфіковані спеціалісти.
Загальна чисельність працівників складає 195 осіб, з них спеціалістів - 46, службовців - 1, робітників - 148. Працівники управління підвищують кваліфікацію в Державному інституті управління економіки водних ресурсів, а з робітничих професій отримують знання в Каховській технічній школі.
З нагоди свята, хочеться відзначити кращих працівників: Бабенко Ю.С., Вовянко М.І., Грезенталь О.М., Кияшко О.В., Левченко А.М., Смирнов О.А., Солодовник В.П., Стельмашук С.М., Цілинко М.М., Шаповал О.М..
В управлінні багато працівників, які залишаються вірними обраній професії і сумлінно трудяться понад 25 років. Серед них: Вронській А.С., Зикова Т.Л., Кравченко Л.О., Лунга В.І., Мельничук Г.Т., Нікітін М.В., Полтавець Л.Т, Чурай А.А..
Управління пишається своїми ветеранами, які відпрацювали в системі водного господарства України понад 30 років. Це – Власенко Андрій Афанасійович, Гриценко Анатолій Іванович, Кирнос Володимир Васильович, Коваленко Павло Володимирович, Корнієнко Павло Петрович, Литвиненко Григорій Миколайович, мазепа Микола Пилипович, Наумова Ніна Іванівна.
За сумлінну працю працівники управління нагороджені високими урядовими нагородами.
Колектив управління і надалі з відповідальністю виконуватиме покладені на нього завдання. Старанність працівників та їх високий професіоналізм допомагає вирішувати всі проблеми Каланчацького управління водного господарства.

З нагоди 45-річчя адміністрація Каланчацького управління водного господарства вітає всіх працівників, пенсіонерів, ветеранів управління та зичить їм доброго здоров’я, добробуту, невичерпної енергії, здійснення найкращих сподівань, щастя та довгого щасливого життя!
Велика шана та низький уклін Вам за нелегку, але так необхідну працю.

Кулаковський А.М., начальник Каланчацького УВГ