Віктор Пелих: «Вирок Чаплинського суду – це показовий приклад для всіх, хто намагатиметься руйнувати систему зрошення на Херсонщині»
Так голова Херсонської обласної ради прокоментував журналістам рішення Чаплинського районного суду, який, на підставі матеріалів слідчих УСБУ в Херсонській області, засудив колишнього голову Чаплинської селищної ради до 7 років ув’язнення за розкрадання плит зрошувального каналу.
Вирок було оголошено минулого понеділка, тепер вже колишньому Чаплинському селищному голові, який ще минулого року прийняв самовільне рішення - розібрати комплекс зрошувального каналу довжиною в 784 метри, чим завдав мільйонний збиток громаді району, залишивши без зрошення 762 га землі. Прикриваючись рішенням виконкому селищної ради, начебто щоб огородити цвинтар в Чаплинці, посадовець найняв будівельну бригаду і зняв зі зрошувального каналу 370 унікальних захисних плит. Таким чином було повністю зруйновано придатний до використання зрошувальний комплекс, який навряд чи вдасться відновити, адже коштувати це буде більше мільйона гривень, яких немає в бюджетах району і області.
Спробу нечесно збагатитися за рахунок громади припинили співробітники обласного Управління СБУ, за їх матеріалами Чаплинський районний суд засудив посадовця до 7 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Дії селищного голови призвели також до морального засудження такого вчинку його односельчанами, які через таку аферу втратили можливість поливати земельні ділянки.
Вкрай негативною була реакція на цей вчинок і обласних керівників: «Збереження та відновлення нашої найбільшої в Європі зрошувальної системи – це наша принципова і спільна з головою обладміністрації Миколою Костяком позиція, - заявив журналістам голова облради Віктор Пелих, - тому ми підтримуємо зусилля правоохоронців по наведенню порядку в цьому життєво важливому для нашого посушливого регіону питанні. В даному випадку ми підтримуємо і схвалюємо професійні дії співробітників УСБУ в Херсонській області. Тут немає ніякої політики – покарання за знищення каналу в Чаплинці цілком заслужене і суворий вирок – це показовий приклад для всіх, хто намагатиметься руйнувати систему зрошення на Херсонщині».
Більше того, повідомив далі голова облради, наведений приклад зі знищенням зрошувального каналу рішенням окремих місцевих посадовців доводить, що всі об’єкти зрошення повинні бути передані до державної власності – тоді ми зможемо їх зберігати і розвивати. Обласна влада вже працює в цьому напрямку – в Угоді з Кабінетом Міністрів України обумовлено виділення 1млрд.грн. на відновлення і розвиток зрошувальної системи в Херсонській області.