Про вирощування рису у Каланчацькому районі

12.07.2017

Із плану поливу 9,0тис.га зрошувальних земель, станом на 10.07.2017 року Каланчацьким  управлінням водного господарства подано води на полив с/г культур на площу 8,2тис.га, з них на затоплення рису 3,4 тис.га. Так, як рисові системи в Каланчацькому районі займають 6,8 тис.га, то левова частина подачі води припадає на рисові системи.
Вирощування рису сьогодні є ефективним і економічно вигідним для рисосіючих господарств при умові забезпечення високої врожайності рису.
Сьогодні в вирощуванні рису с/г виробники випробовують різні способи від традиційного – затоплення, до крапельного зрошення - це не тільки прорив у вирощуванні рису, не тільки економія води і, як результат, економія фінансових ресурсів, а й величезна позитивна екологічна складова — при краплинному зрошенні вирощування рису питання згубного впливу на екологію взагалі знімається.
ТОВ «Агростандарт Кнк» Каланчацького району вже другий рік поспіль експериментує вирощування рису загальною площею 20 га на крапельному зрошенні. Роботи зі спорудження систем крапельного зрошення, полив, оплата електроенергії в розрахунку на 1 га обходяться на 60% дешевше в порівнянні з традиційною технологією (затопленням рисових чеків).