Вітаємо Каланчацьке управління водного господарства з 50-річним ювілеєм!
Під Новий рік, а саме 26 грудня Каланчацьке управління водного господарства зустрічає свій 50 річний ювілей. Для управління це пора підведення підсумків за пройдений шлях у розбудові, розвитку і сталого функціонування водогосподарської галузі, аналізу набутого досвіду, результатів впровадження новітніх технологій і методів організації праці, пошуків нових ідей та усвідомлення результатів піввікової діяльності.
Основними функціями управління є раціональне використання, збереження та відтворення водних ресурсів, експлуатація державних меліоративних систем , організація робіт з капітального та поточного ремонтів, організація виконання загальнодержавних та регіональних програм щодо розвитку меліорації земель і поліпшення екологічного стану меліорованих земель, захист від шкідливої дії вод від сільських населених пунктів, інженерних комунікацій, сільськогосподарських угідь та інших об’єктів, розробки режиму роботи водогосподарських систем, каналів, які знаходяться на балансі управління, та правила їх експлуатації, забезпечення безперебійної подачі води для поливів сільськогосподарських культур та безаварійної роботи каналів, трубопроводів, а також покладено завдання щодо вирішення питань у сфері використання, охорони та відтворення водних об’єктів.
На період заснування управління обслуговувало зрошувальні землі 9-ти господарств, загальною площею 13168 га, в тому числі ділянок звичайного зрошення 10458 га і рисових 2710 га.
Розташування зрошувальних систем в зоні Північно-Кримського каналу на ґрунтах солонцюватого комплексу причорноморської смуги зумовило особливу спеціалізацію управління – подання води на затоплення рисових чеків. Справжнім шанувальникам цього дієтичного продукту добре відома особлива якість і смак рисових зерен вирощених саме в Каланчацькому районі.
За період діяльності, незважаючи на значний вік обладнання, управлінню вдалося покращити і вдосконалювати системи та об’єкти водогосподарського комплексу, забезпечити стан зростання використовуваних площ зрошуваних земель. На сьогодні управління обслуговує меліоративні системи на площі 18080 га в тому числі рисові системи на площі 6889 га. На балансі управління – 6 насосних станцій зрошення і 3 меліоративні, загальною продуктивністю 55,8 м3/сек.., 81 свердловина вертикального дренажу і 2 свердловини горизонтального дренажу. 47 з яких і 2 свердловини горизонтального дренажу захищають від підтоплення 14 населених пунктів району.
Південне сонце, збалансована подача води виступають надійними гарантами ефективного впровадження новітніх технологій та сприяють успішному впровадженню управлінням роботи по залученню інвестицій. Значних капіталовкладень потребує оновлення та покращення технічного стану існуючих зрошувальних систем. В районі господарства ТОВ «Таврида Плюс», ТОВ «СП»Українські рисові системи», ТОВ «Агро стандарт КНК», ТОВ «Агро- Тріус», ФГ «Південне», ПП «Органік Сістемс», ТОВ «Новокиївка» вкладають в розвиток меліоративних систем свої кошти.
З часу свого заснування управління систематично і планомірно приділяється велика увага поліпшенню екологічного стану водних ресурсів, контролю за дотриманням природоохоронного законодавства, організовує і бере участь у природоохоронних громадських акціях «День довкілля». «До чистих джерел», «Посади дерево», «Жива вода» та інші.
З метою економії паливно-енергетичних ресурсів на насосних станціях встановлено багато тарифні лічильник «Елвін» та «Нік», які ведуть облік електроенергії по тарифних зонах, переважно вночі, за найменшим тарифом оплати. При роботі таких лічильників, за вегетаційний період економія бюджетних коштів за електроенергію досягає до 130 тис грн., також функціонують компенсуючи пристрої, які знижують реактивну електроенергію. Для освітлення території та приміщення насосних станцій встановлюються сонячні батареї.
За вищезгаданим - щоденна копітка праця дружнього колективу наших спеціалістів, які завжди прийдуть на допомогу сільгосптоваровиробникам, оглядачів гідротехнічних об’єктів , які і в спеку і в негоду трудяться на каналах, машиністи насосних установок, і вдень і вночі слідкують за роботою насосних станцій, водіїв , які обслуговують по дві одиниці техніки.
Кожен фахівець, від інженера до робітника, усвідомлюючи важливість збереження і модернізації меліоративних фондів для ефективного вирощування сільгоспкультур у погодних умовах нашого регіону, вкладає свою силу, енергію, досвід, навіть часточку душі і сердечну теплоту у загальну справу, спрямовану на вирішення таких першочергових завдань, як гідна підготовка всього водогосподарського комплексу району до наступного поливного сезону, раціонального розподілу водних, енергетичних, матеріальних та інших ресурсів з метою отримання високих урожаїв при мінімальних затратах, уникаючи найменших екологічних наслідків.
50 років немалий життєвий шлях, приходили молоді спеціалісти, освоювали нові спеціальності. Через специфіку своїх професій спеціалісти працювали до пенсійного віку з одним записом в трудовій книжці; це Наумова Н.І., Кирпота Л.І. Чепрасова В.С., Безпала В.Г., Зелена Т.П., Пшенична В.В. не враховуючи записів з нагородження і подяки.
А ще наша гордість, любов і повага до наших хлопців: Скороход В.М., Ребрина К.В., Сувертка С.Г., Кононенко А.П., Хребір М.М., Ременюк П.П., , які захищали нашу Батьківщину на передовій в зоні АТО і повернулися живими і неушкодженими. І вічна пам’ять Шевченку В.І., який пройшов пекло війни, але підірвав своє здоров’я.
Вітаємо всіх працівників управління зі святом. Зичимо миру, здоров’я та успіхів у роботі для процвітання нашого краю і щоб знову переливалися барвами чарівна веселка на зрошуваних землях району передбачаючи щедрий урожай.