Зрошення - запорука хороших врожаїв

09.11.2016

Сільськогосподарське виробництво значною мірою залежить від природно-кліматичних умов.
Кліматичною особливістю Каланчацького району є велика кількість тепла і світла та низька кількість атмосферних опадів, їх нерівномірність за періодами. Тривалість посухи іноді сягає два-три місяці.
Проблеми щодо поліпшення умов вологозабезпечення сільськогосподарських культур успішно вирішуються шляхом зрошення. Оптимальна взаємодія зрошення та підживлення сприяє інтенсивному використанню рослинами тепла, світла та поживних речовин, забезпечує ефективне використання землі та отримання високих і стабільних урожаїв.
У районі налічується 18 тис. га зрошувальних земель, або 29 % від загальної площі сільгоспугідь. Під час реформування аграрного сектору економіки зрошувальне землеробство зазнало значних втрат: частину каналів зруйновано та занедбано і приведено в незадовільний стан. Протягом останніх років в районі використовується біля 9 тис. га зрошувальної землі, з них 1,2 тис. га крапельного зрошення.
За рахунок власних коштів сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств району активно ведуться роботи з відновлення та реконструкції зрошувальних систем.
Зрошення дощувальними машинами (Фрегат, ДДФ-100, «Valley») використовують ТОВ «Агростандарт КнК», ТОВ «Таврида плюс», ТОВ «Новокиївське», фермерське господарство «Південне».
Так, ТОВ «Новокиївське» вже два роки як запровадили в роботу 15 новітніх дощувальних машин американського виробництва «Valley» на площі понад 1660 га. Під зрошенням господарники вирощують зернові культури та сою, мають приклади високої урожайності озимої пшениці до 60-80 ц/га, сої до 30 ц/га.
Також активно господарства запроваджують крапельне зрошення. Приватне підприємство «Органік систем» вже три роки таким способом вирощує томати, площа яких вже сягає понад 800 га. Урожайність овочів на такому зрошенні сягає до 100 ц/га.
ТОВ «Таврида плюс», ТОВ «Рис України» на крапельному зрошенні вирощують кукурудзу на зерно, урожайність її становить від 80 до 100 ц/га.
Плани щодо відновлення зрошення мають фермерські господарства «Брат-2», «Рисовод», «Агроспектр». Наразі розпочато реконструкцію рисової системи на території  Привільської сільської ради.