Енергозбереження - один із пріоритетов Херсонського облводерсурсів
Енергетика є найважливішою галуззю будь-якої країни, оскільки без її продукції неможливо здійснити багатотехнологічні процеси, як неможливо уявити наше життя без опалення, освітлення, транспорту, побутової техніки і т. д., які теж залежні від енергії.
Енергозбереження стало пріоритетом державної політики, важливим напрямком в діяльності всіх без винятку суб'єктів господарювання. Тільки у підприємствах водних господарств можна заощадити до 50% електроенергії, а в деяких виробництвах будівельної індустрії - і того більше. При цьому в багатьох випадках заходи щодо впровадження енергозберігаючих технологій не вимагають великих фінансових витрат так як витрати на виробництво 1 т умовного палива (у.п.) первинної енергії в 3-4 рази більше, ніж на її збереження.
В експлуатації Херсонського облводресурсів знаходиться 273 насосних станцій, з яких 239 насосних станцій зрошення, 24 одиниці горизонтального дренажу, 10 одиниць водопостачання.
У 2016 році працювало 213 насосних станцій, з них на зрошення 195 одиниць, горизонтального дренажу 12 одиниць, водопостачання 6 одиниць.
Існує багато способів підвищення енергоефективності виробництва.
З метою зменшення обсягів коштів, що йдуть на оплату вартості спожитої електроенергії на об’єктах підвідомчих облводресурсів водогосподарських організацій, станом на 01.10.2016 працювало 188 багатотарифних лічильників електроенергії. Завдяки їх ефективному використанню зекономлено 22193,6 тис.грн, в тому числі по держбюджету 2860,5 тис.грн.
Компенсація реактивної потужності є одним з найбільш доступних. Застосування конденсаторних пристроїв дозволяє вирішити ряд проблем, що виникають на виробництві:
• знизити встановлену потужність силових трансформаторів;
• забезпечувати електроживлення навантаження по кабелю з меншим поперечним перерізом;
• підключити додатково корисне навантаження та інше.
Для зменшення споживання реактивної електроенергії на дренажних насосних станціях, так і на насосних станціях зрошення і перекачки були змонтовані пристрої компенсації в кількості 138 одиниць, які дали змогу протягом 9 місяців 2016 року скоротити споживання реактивної потужності на 2,23 млн.кВАр, на суму 325,6 тис.грн., що становить 96,9 % від плану. Роботи по їх впровадженню в управліннях водного господарства продовжуються і надалі.
Інший шлях заощадження коштів – використання альтернативних джерел енергії (енергії вітру, води, сонця ,тощо).До них належать генератори, що виробляють електроенергію від дії вітру, гідрогенератори-від дії води, сонячні батареї - які перетворюють світлову енергію сонця в електричну та інші. Всі їх можливо використовувати для власних потреб .
Використання нетрадиційних джерел електроенергії у Херсонській області потребує подальшого впровадження. На даний час в експлуатації Херсонського облводресурсів знаходиться 21 сонячна батарея.