Не сміти! Почни з себе щоб врятувати планету!

20.07.2020

Нині увага світу зосереджена на нагальних питаннях охорони здоров'я та економіки, однак людство не має забувати про глобальну проблему забруднення пластиком.

Пластикове сміття можна знайти всюди – у ґрунті, річці, морі й навіть глибоко на дні океану.

До недавнього часу у суспільстві набирав популярність тренд безвідходного існування (zero waste), і в магазинах все частіше зустрічалися люди, які пакували продукти у паперові чи власні лляні мішечки, а не в одноразовий пакет-маєчку, кав’ярні наливали каву в багаторазову чашку клієнта, прагнучи скоротити використання пластику.

Однак противірусні заходи і підвищені санітарні вимоги стали на перешкоді такому стилю життя.

Звісно, люди продовжують дотримуватися еко-звичок, проте з часу оголошення карантину у магазинах практично всі товари фасуються в пластикову тару,  щоб зменшити безпосередній контакт людей з продуктом, ресторани використовують пластик для транспортування (доставки) їжі. До всього цього додалися використані маски, рукавички та пляшки з-під дезинфікуючих засобів.

Якщо взяти до уваги той факт, що в Україні сміття сортує приблизно 4% громадян, то очевидно наші звалища незабаром очікує відчутне пластикове поповнення.

Безумовно, поширення пластикових відходів і забруднення світових водних шляхів і до пандемії Covid-19 викликали серйозну стурбованість. Проте через вимушені обмеження, одноразовий пластик буквально відвойовує світ.

Але слід розуміти – карантин закінчиться (сподіваємось, якнайшвидше), загальний ритм життя відновиться, а проблема, на жаль, залишиться.

Варто пам’ятати, що турбота про довкілля – це справа і відповідальність кожного з нас, навіть у часи пандемії. Зрозуміло, що просто збір сміття не вирішить проблеми, крім чистоти місцевого пляжу… Потрібно не лише підтримувати в належному стані прибережні смуги, водойми, а перестати засмічувати їх, підвищити рівень своєї екологічної свідомості.

Єдиний спосіб дійсно змінити ситуацію – це пригнічити потік у його джерела. Це може бути досягнуто тільки тоді, коли виробники пластику залучаться до відповідальності.

 Тож поки управлінці різних рівнів здійснюють заходи для глобального вирішення проблеми забруднення – кожен може почати робити свої «маленькі кроки» для збереження довкілля.

Почни з себе щоб врятувати планету!