Мікропластик – невидима проте реальна загроза

21.10.2020

Щороку людство виробляє майже 300 мільйонів тонн пластику, половина з яких – для одноразового використання. А понад 8 млн тонн пластику потрапляє до морів та океанів.

За даними IUCN – від 15 до 31% всього пластику в океанах походить з первинних джерел, а переважна більшість первинного мікропластику з’являється внаслідок діяльності на суші. Тільки 2% мікропластику потрапляє в океан внаслідок діяльності в самому морі.

Мікропластик ближче ніж нам  здається.

  • Чи знали Ви, що до косметики, зубної пасти та гелів для душу також додають мікропластик у декоративних та економічних цілях.
  • Під час прання маленькі шматочки волокон відокремлюються від таких матеріалів, як поліестер, нейлон, та від інших синтетичних тканин, звідки потрапляють у водні шляхи. 
  • Утім, найбільшою загрозою залишається вторинний мікропластик, який утворюється з пластикового сміття – одноразовий посуд, пакети та інші пластикові вироби розпадаються на дрібні, але тверді частинки, які накопичують у собі токсичні речовини.

Існує багато питань щодо впливу цих крихітних шматочків пластику, які походять від пластикового сміття, косметики та одягу, відповідей на які досі немає.  

Сьогодні все ще проводяться дослідження, які визначать ступінь впливу мікропластика на життя людини і навколишнього середовища. Зрозумілим є лише те, що ситуацію зі збільшенням його концентрації в навколишньому середовищі потрібно брати під контроль, адже за лічені десятиліття він досяг найвіддаленіших куточків нашої планети.

Рекомендуємо до перегляду відеоролик: https://www.facebook.com/buvr.kherson.ua/videos/712348186356226