Медичні відходи – небезпечні забруднювачі водних ресурсів та ґрунтів
Тема пакетів така ж вічна, як і сміття, що в них виносять. Щодня наші вулиці, пляжі і водойми піддаються справжньому цунамі відходів, в тому числі захисних масок, рукавичок, флаконів з під дезинфікуючих засобів для рук і упаковок для продуктів харчування.
Медичні відходи – небезпечні забруднювачі водних ресурсів та ґрунтів, які, крім того, можуть стати і додатковим джерелом інфікування. Це така ж бомба уповільненої дії, як і поширення пластику або зміна клімату.
Тому їй варто приділяти не менше уваги, а користуючись умовами карантину, кожен може зробити кілька простих кроків на особистому рівні!
- Заведіть вдома окремий смітничок, куди будете складати використані рукавички, маски, одноразові хустинки.
- Перед тим як викинути до сміттєвого баку чи відправити на утилізацію, не забудьте спершу герметично і надійно упакувати медичні відходи, щоб запобігти їх потраплянню в навколишнє середовище.
- Не викидайте, використані засоби захисту, паперові хустини та одноразовий посуд до звичайних сміттєвих урн, аби птахи і тварини не розносили їх довкола.
- По можливості, обмежте використання одноразових медичних масок, що виготовляються із пропіленових волокон. Потрапляючи на звалище, з часом під впливом сонячних променів або опадів вони розкладаються на мікропластик. Далі це все потрапляє в грунт і воду, яку ми п'ємо, або в морепродукти, які ми їмо.
- Придбайте або самостійно виготовте багаторазову змінну маску – по-перше, це заощадить Ваші кошти, а по-друге, її можна попрати, попрасувати і використовувати повторно.
- Відавайте перевагу латексним рукавичкам – на відміну від нітрилових, які не піддаються переробці, вони більш натуральні, і можуть розкладатися в природних умовах (хоч на це знадобиться від 2 до 4 років).
А ще радимо поцікавитись і спробувати знайти спеціальні контейнери чи пункти прийому медичних відходів для населення у своєму місті, якщо такого пункта немає, пам’ятайте в наших силах залишатися еко-свідомими.
Слідкуйте за своїм здоров’ям та чистотою навколишнього середовища. Кожен несе особисту відповідальність за світ, в якому нам жити і річку, в якій купатися.
#Звільніть своє життя від зайвого пластику
#break free from plastik