Нагальна проблема боротьби з водоростями має рішення?

24.05.2008

Висока температура повітря, що тривалий час спостерігалася на території Херсонської області протягом поливного сезону 2008 року, стала найсприятливішою умовою для інтенсивного розмноження водоростей. Для уникнення надзвичайних ситуацій, протягом поливного сезону цілодобово, очищуючи фільтри на водозаборах, чергував водолазний загін.
- Канали заростали на очах, - згадує заступник начальника облводгоспу Анатолій Усатий. - Водна рослинність забивала фільтри, стримуючи роботу насосних станцій, зокрема, Сірогозького, Головного Каховського магістральних каналів, розподільчого каналу Р-2. Зелені затори стали справжнім бичем для меліораторів Херсонщини. Водолази, борючись із ними, вибивалися із сил…
У травні – липні 2007 року Цюрупинське, Скадовське, Каланчацьке та Приморське управління водного господарства самостійно проводили тралення та очищення від водоростей рисових каналів РМ-1, РМ-2, Зонального та Краснознаменського магістральних каналів, що в результаті дозволило забезпечити безперебійну водоподачу на зрошення.
Але, враховуючи сталу тенденцію на збільшення водної рослинності, а також прогнози синоптиків щодо спекотності літнього періоду поточного року, питання боротьби з водною рослинністю постає особливо гостро і вимагає від працівників водного господарства впровадження надійних, довгострокових та ефективних заходів.
Колектив Хлібодарівської експлуатаційної дільниці Чаплинського управління водного господарства під керівництвом Володимира Прибатня, що в складних умовах, зумовлених обмеженим фінансуванням, довів свою спроможність гідно виконувати зобов’язання перед водокористувачами і завдання, визначені Держводгоспом України, займаючи три роки поспіль перше місце серед експлуатаційних дільниць Херсонського облводгоспу, вкотре показав свою здатність власними силами, застосовуючи креативне мислення і творчий підхід помножені на високий професіоналізм та багаторічний досвід, керувати обставинами, підкоряючи їх своїй волі.
Так, в поточному році на кількох насосних станціях, що обслуговуються Хлібодарівською дільницею, на всмоктуючих колекторах були встановлені фільтри власної розробки, що за переконанням їх авторів за рахунок збільшення площі забору води і пристроїв, призначених для фільтрації, що обертаються, здатні протистояти зеленій стихії.