Інвестори впевнилися у доцільності вкладання коштів у сільгоспвиробництво на Херсонщині
При садибних ділянках, зрошуваних городах у всіх селах Цюрупинського району можна знайти повний асортимент овочевих та баштанних культур. Благодатна земля, тепле південне сонце в сукупності з впровадженням краплинного зрошення і новітніх технологій вирощування, сприяють отриманню високих врожаїв і виступають гарантами доцільності вкладання інвесторами коштів у розвиток овочевого краю.
Вже декілька років поспіль у с. Козачі Лагері на площі 41 га в захищеному ґрунті під крапельним зрошенням вирощує велике розмаїття овочевих: від редиски, ранньої капусти, моркви, цибулі – до баштанних культур фермерське господарство «Кудаси». Отриманий врожай, фермер щорічно поставляє морякам Чорноморського флоту.
Сільгосппідприємство «Нунемс» в с.Тарасівка, на площі 12 га впроваджує голландську технологію вирощування овочевих культур. На краплинне зрошення цієї ділянки було виділено 1,0 млн. доларів, що включає в себе придбання елітного насіння, добрив, засобів захисту рослин, поливу та дотримання всіх технологій схем вирощування овочів. Два рази на протязі всього вегетаційного періоду сільгосппідприємство проводить «Дні довкілля», під час яких на демонстраційних полях можна повністю простежити за особливостями вирощування овочів за голландською технологією. Вражають ідеально оброблені та доглянуті посіви, висока культура землеробства, енергозберігаючі технології.
Так, наприклад, в минулому році одержано врожай томатів по 1200 ц/га. Але це не межа, бо ці технології дозволяють отримувати врожаї до 1800-2000 ц/га цієї культури з високою якістю продукції.
Крім сої, овочів, баштанних культур, в структурі посівних площ з’являється нова для Цюрупинського району культура – арахіс, який повинен добре себе зарекомендувати на наших піщаних ґрунтах. Надії на цю культуру інвестори покладають великі. Розрахункова врожайність при світових показниках 400 ц/га має скласти тут - 250 ц/га і рентабельність планується 100 %.
Краплинне зрошення багаторічних насаджень набуло поширення у Білозерському районі. Наприклад, агрофірма радгоспу «Білозерський» щорічно будує до 100 гектарів зрошення садів та виноградників і має найбільшу в районі площу таких ділянок. На сьогодні вона сягає 946 га, в тому числі сад – 438 га, виноград – 409 га. Для поливу підприємство застосовує Ізраїльські технології крапельного зрошення. Спеціалісти агрофірми мають безпосередні зв’язки з цією країною, відвідують її, з метою запозичення досвіду, укладають договори на комплектування обладнання для поливу.
Наукові дослідження і досвід сільгоспвиробників довели економічну ефективність цього способу поливу проти поверхневого. Поливна норма на краплинному зрошенні – 100 м3/га, при поверхневому – 1000 м3/га. А урожайність плодових культур при краплинному зрошенні – 255,4 ц/га, в той же час при поверхневому поливі – 36,4 ц/га, винограду відповідно 160,4 ц/га та 101,5 ц/га.
До того ж, за словами головного інженера Херсонського облводгоспу Георгія Ємченка, на сьогодні всі підрозділи водного господарства області готові вчасно і безперебійно подавати воду для поливу сільськогосподарських культур - створювати всі необхідні умови для отримання сільхозвиробниками багатих врожаїв, а значить належних прибутків.