Благородна справа - джерело позитивних змін

12.10.2007

Херсонські меліоратори, намагаючись привернути увагу суспільства до проблеми водних ресурсів і запобігти зникненню природних джерел - вкрай необхідних для життєдіяльності людини, активно ведуть пошуки водних джерел для їх облаштування і території навколо.
Серед екологічних проблем, з якими зараз зіткнулася Україна – особливо гостро на сьогодні стоїть питання забезпечення населення питною водою. Перш за все, це обумовлено недостатньою забезпеченістю країни водними ресурсами, а з іншого боку - низьким рівнем екологічної свідомості нашого суспільства, що призвело до значного забруднення поверхневих і підземних джерел водопостачання.
Вважаю, що немає необхідності вкотре розповідати про ситуацію, що склалася на річках і водоймах, зокрема, Херсонської області. Достатньо поглянути: вони у нас перед очима і волають про допомогу. Парадоксально, але кожен пересічний громадянин, як підтвердження візьмемо факт масової купівлі очищеної води для приготування їжі, усвідомлює, що проблема водних ресурсів – це є проблема збереження генофонду нації, здоров’я українців сьогодні, а також проблема можливості нашого подальшого виживання. Проте, дуже часто залишаємо після відпочинку на березі річки або ставка сміття, не усвідомлюючи, що саме таким чином наближаємо неминучість екологічної катастрофи.
Беручі до уваги подібні факти і розуміючи, що на сьогодні вирішити проблеми водних ресурсів без залучення широких кіл громадськості неможливо, водогосподарські організації області, здійснюючи низку водоохоронних заходів на водних об’єктах, вважають одним із пріоритетних завдань – пропаганду екологічних знань і екологічне виховання населення.
Зокрема, впроваджуючи розроблений і затверджений на вересень – жовтень 2007 року план-графік проведення робіт по відновленню природних водних джерел, працівники підпорядкованих Херсонському обласному виробничому управлінню меліорації і водного господарства організацій сподіваються, що їх особистий приклад приверне увагу суспільства до проблеми водних ресурсів і застереже людей від необдуманих кроків, що можуть нанести шкоду природі.
Так, провівши бесіду з представниками місцевого населення (народна пам’ять зберегла місця розташування джерел живильної вологи, що не раз втамовувала спрагу, рятуючи не одне покоління від жорсткої літньої спеки) фахівці Бериславського міжрайонного управління водного господарства в

 

 


районі урочища Широка Балка винайшли джерельце, що ледь жевріло серед кипи сміття і густої рослинності. До нього не можна було дістатися. Розпочали з прибирання території. За словами головного спеціаліста служби водокористування Бериславського МУВГ Тетяни Прісташ, тільки п’ять днів розчищали від забруднення і парослі територію. Вивезли п’ять машин непотребу. Потім викладеними камінчиками облаштували територію, щоб подорожні могли без перепон зійти до джерельця і насолодитися його прохолодою. Наразі милує око і заспокоює душу грайливе мерехтіння і веселе дзюрчання струмка, що розпочинає свій далекий шлях від джерельця, і, перетинаючи ставок, несе свої води до могутнього Дніпра, живлячі собою найбільшу водну артерію країни. Силами спеціалістів Цюрупинського управління водного господарства на початку вересня було упорядковано територію джерела біля Кардашинського лиману в с. Праві Солонці Цюрупинського району. Врятовано від забруднення та пересихання джерельце і на території Каланчацького управління водного господарства.
Переконана – благородна справа неминуче сприятиме позитивним змінам. Кожен перехожий, відпочивши на охайно зі смаком і любов’ю обладнаній території, вдихаючи свіже повітря, обов’язково проникнеться душею, а може і замислиться про особисту відповідальність і причетність до великої справи відродження та охорони річок.