Проблема чистої води все більш і більш стає проблемою виживання України
Вся територія України вкрита мережею річкових долин, балок, ярів з численними водотоками, починаючи від маленьких струмочків і аж до великих річок. Якість води в них з року в рік погіршується. Багатьом з них загрожує зникнення. Покращення екологічного стану річок тісно пов'язане з економічною діяльністю як на загальнодержавному, так і на місцевому рівнях. Впровадження екологічно дружніх технологій, компенсуючих заходів, дотримання екологічних норм та стандартів не тільки забезпечить збереження та відновлення біорізноманіття, покращення якості води, а й сприятиме поліпшенню здоров'я людей та покращенню соціально-економічних умов проживання населення. Зміни у господарській діяльності як на місцевому, так і на державному рівні неможливі без чіткого розуміння громадянами екологічних проблем, їх чинників та шляхів їх вирішення.
З 24 по 27 червня 2011 року представники Каховського міжрайонного управління водного господарства Херсонського облводгоспу прийняли участь в роботі 8-ої робочої зустрічі Української річкової мережі.
Українська річкова мережа (УРМ) – добровільне об'єднання громадян, неурядових організацій (НУО) та місцевих громад. Його мета – сприяти поліпшенню екологічного стану річок, а також позитивним змінам в екологічній політиці України у галузі охорони і збереження річок.
Робочу зустріч проведено Овідіопольською районною громадською організацією «Фортуна» в смт. Овідіополь Одеської області за організаційної та фінансової підтримки Овідіопольської РДА, Овідіопольської райради, Чорноморської програми "Ветландс Інтернешнл" та Національного екологічного центру України. Місцеві співорганізатори: Одеська обласна організація Всеукраїнської екологічної Ліги, Нижньодністровський національний природний парк, Одеське відділення Національного екологічного центру України.
Відповідно до рішення 7-ї зустрічі УРМ на робочій зустрічі проведено обговорення рішень попередніх зустрічей УРМ; екологічні проблеми басейнів річок та шляхи їх вирішення; перспективи розвитку мережі; обмін досвідом та ін.
Також розглянуто екологічні проблеми басейну Дніпра. Створення водосховищ було свого часу зумовлено об'єктивними народногосподарськими причинами. Озираючись в минуле і об’єктивно та неупереджено оцінюючи його, потрібно віддати належне роботам по створенню Каховського водосховища – великого резервуара прісної води в спекотній Таврії, де існує єдина в Європі піщана міні-пустеля – Олешківські піски. Його створення сприяло вирішенню питань водопостачання Криму, півдня України, Криворіжжя. Це основне джерело не тільки водопостачання, а і зрошення півдня України.
Проблема чистої води все більш і більш стає проблемою виживання України.
З метою дослідження значення і ролі поверхневих вод Каховського водосховища в господарсько-територіальному комплексі, як єдиного джерела питної води для місцевого населення півдня України, стану водогосподарської діяльності та її відповідність діючому законодавству з охорони поверхневих вод від забруднення та інш. затверджено довгостроковий проект «Каховське водосховище: передісторія регіону, задум і створення, сьогодення, проблеми, перспективи» та створено Нижньодніпровську громадську басейнову раду Всеукраїнського екологічного руху «Хортицький Форум». Однією із цілей проекту є доведення необхідності взаємодії керівництва Дніпропетровської, Запорізької, Херсонської областей у вирішенні проблем Каховського водосховища та руслової частини Дніпра, підготовки та укладання міжобласної басейнової угоди.
Нижньодніпровська громадська басейнова рада створена першою. Її завданням є реалізація громадського проекту та укладання міжоблассної басейнової угоди.
Згідно рішення міжобласної наради з проблем Каховського водосховища та руслової частини Дніпра з ініціативи громадських організацій підтриманих Державним Управлінням охорони навколишнього природного середовища в Дніпропетровській області створено міжобласну робочу групу по взаємодії Дніпропетровської, Запорізької та Херсонської областей з питань комплексного використання Каховського водосховища.
Міжобласною робочою групою готуються пропозиції до укладання міжобласної басейнової угоди з розглядом та включенням пропозицій громадських організацій.
Стародубцева Л.В., провідний інженер
з використання водних ресурсів Каховського МУВГ