Херсонщина - екологічно чиста житниця країни

10.10.2013

Регіон володіє майже 2 мільйонами гектарів сільськогосподарських угідь. Область займає 1 місце по вирощуванню плодово-овочевої продукції в Україні. Херсонщина також є лідером з вирощування баштанних культур, рису та сої.
У 2013 році на Херсонщині, незважаючи на складні кліматичні умови, було зібрано більше 1,5 мільйона тонн зернових. Врожай овочів, баштанних та плодово-ягідних культур перевищив показники врожаю попередніх років.
Все землеробство регіону є екологічно чистим. Органічні добрива використовуються як для вирощування врожаю, так і у кормовій базі для ведення тваринництва. В результаті чого на стіл споживача потрапляють екологічно чисті продукти.
В області розроблена Комплексна програма розвитку харчової та переробної промисловості на період до 2015 року, яка передбачає створення та розширення спеціальних зон з налагодженням всієї необхідної інфраструктури — від вирощення врожаю до переробки в кінцевий продукт. З цією метою в області проводиться агроекологічне обстеження сільськогосподарських угідь для надання їм відповідного статусу на загальній площі 360 тис. га щорічно.
Забезпечити потреби внутрішнього ринку, збільшити реалізацію екологічно чистої продукції на зовнішньому ринку неможливо без модернізації існуючого обладнання та впровадження новітніх технологій на підприємствах галузі. Як приклад використання таких технологій у виробництві можна привести ТОВ «Данон Дніпро», ФГ «Інтегровані Агросистеми», ТОВ ТДМ «Таврія» та інші, продукція яких відповідає світовим стандартам. Системи управління якістю відповідно до вимог ДСТУ ISO серії 9000 впроваджено на 7 підприємствах, до вимог ДСТУ ISO серії 22000 на 3 підприємствах та системи (хасп) НАССР на 9 відповідно.
В регіоні діють провідні науково-дослідні установи Національної академії аграрних наук України - Інститут зрошуваного землеробства та єдиний в країні Інститут рису.
Сьогодні на території Голопристанського району створюється мережа локальних оптових ринків. Вартість проекту – 65 млн грн. Реалізація проекту забезпечить акумулювання, тимчасове зберігання та формування товарних партій плодоовочевої продукції для подальшого постачання на оптові ринки сільськогосподарської продукції.
На території Цюрупинського району разом із Литовським господарчим комплексом «Арві» планується будівництво комплексу з вирощування індиків вартістю 266 мільйонів гривень, а також будівництво ветсанзаводу з утилізації відходів птахівництва та тваринництва вартістю 180 мільйонів гривень та потужністю роботи – 50 тисяч тон на рік. Радіус збору відходів 400 кілометрів.
Продовжує свою роботу агро холдинг Авангард, який одночасно може утримувати 1,5 мільйонів голів курей. Вартість будівництва проекту загалом становить більше 2 мільярдів гривень.
Основними завданнями агропромислової галузі є модернізація та розвиток зрошення, розширення мережі плодоовочесховищ, запровадження нових підходів в сільгоспмашинобудуванні, розвиток сучасної логістичної мережі сільськогосподарської кооперації, створення замкнутого циклу виробництва, забезпечення випуску конкурентоспроможної на внутрішньому та зовнішньому ринках продукції з використання інноваційних технологій.