Ефективне використання поливної води – запорука великих врожаїв
Нещодавно завершився поливний сезон 2012 року. Вегетаційний період проходив при аномально високих температурах, повітряної та грунтової засухи, вологість ґрунту знижувалась до критичних значень. Усі ці фактори привели до значного зниження врожайності сільськогосподарських культур. Це ще раз довело, що тільки використовуючи зрошення можна отримати високі та стабільні врожаї.
В Голопристанському районі 34341 га зрошуваних земель, з них державної мережі 27667 га, місцевого зрошення 6667 га, постійно зрошується біля 14100 га.
Приморським управлінням водного господарства було подано на поля 28,8 млн.куб.м. води, в тому числі за допомогою насосних станцій 3,3 млн.куб.м.
В районі на сьогодні налічується 100 дощувальних машин, здебільше це ДДА-100МА. Їх особливістю є те, що більшість з них відпрацювали по два- три терміни експлуатації. І тільки близько 10 машин є новими, це: «Лініар», «Бауєр Моностар», «Примус», МF-3.
Вважаємо, що необхідно розширити площі краплиного зрошення, яке дає можливість зменшити витрати води та своєчасно проводити підживлення сільгоспкультур. В 2012 році на краплинному зрошенні вирощувалось 2075га сільгоспкультур, здебільшого це овочі та багаторічні насадження. На зрошуваних площах були розміщені: картопля та овоче-баштанні культури - 5050га, зернові – 6233га., в тому числі рис – 507 га.
На Голопристанщині активно відновлюється вирощування рису. Ним займаються ТОВ СП «Басматі» та ФГ «Агроспектр». Цьогоріч площа під посів рису становить 507 га, а в наступному році планується її збільшення.
На сьогодні в районі завершено кампанію з посіву озимини. На зрошуваних землях під урожай 2013 року посіяно озимих зернових культур 3450 га , озимого ріпаку 2378 га та виконано вологозарядкові поливи під посів цих культур.
Ефективно використовують зрошувальні землі ФГ «Сушич», ФГ «Тюльпан», ПП «А.А. Синенко», ФГ «Запільне», ФГ «Аделаїда», ФГ «Вєра» та інші.
Понад 20 тис.га. зрошуваних земель не поливаються з різних причин уже не перший рік. Основною причиною цього є відсутність коштів на придбання дощувальної техніки, пально-мастильних матеріалів, насіння нових сортів та гібридів. Тому якщо з’являться такі підприємства, котрі зможуть вирішити ці питання, то Приморське управління водного господарства готове надати консультацію з оформлення дозволів на спеціальне водокористування та допомогу у ремонті внутрішньогосподарської зрошувальної мережі.
Найважливішим завданням для аграрія є те, як зберегти посіви, тобто захистити їх від будь-яких несприятливих впливів, завчасно виконати всі агротехнічні заходи та підготуватися до зимового періоду. Усі вищенаведені фактори та тісна співпраця товаровиробників з Приморським управлінням водного господарства дають можливість ефективно використовувати поливну воду та сприятимуть до збільшення урожайності сільськогосподарських культур у нашому районі.