Люди шукають місця сили по всьому світу, а вони часто зовсім поруч! Озеро Сиваш.
Береги з кристалами солі, рожева вода, збагачена мінералами, цілющі грязі…
Вважаєте, що таке можливе лише на Мертвому морі? Авжеж, ні! Не обов’язково їхати за тридев’ять земель, щоб зануритися в унікальні води.
Люди шукають місця сили по всьому світу, а вони часто зовсім поруч!
Одне із головних багатств Херсонської області – натуральна морська сіль, яка тут просто лежить під ногами. На півдні, ближче до моря, є багато озер, заток, де цілющі і вода, і грунти, і повітря, деякі з них досі залишаються «terra incognita» навіть для місцевих жителів.
До Вашої уваги, нова рубрика «Дивовижна Херсонщина – шлях до вражень!», про унікальні водні об’єкти нашої області!
А розпочинаємо нашу рубрику з розповіді про найбільше солоне водоймище в Україні, яке причаїлося на півдні Херсонської області.
Озеро Сиваш – унікальний природний об’єкт, подібних якому у світі існують лише 3: це затока Кара-Богаз-Гол в Туркменії, Велике солоне озеро у США та Мертве море в Ізраїлі.
Сиваш – насправді, не зовсім озеро, це ціла система дрібних мілководних заток на західному березі Азовського моря.
- Загальна площа озера становить близько 2 560 км², із яких 100 км² припадає на острови і 560 км² на ділянки, які лише періодично вкриті водою.
- Цікаво, що такі розміри мають невеликі держави, наприклад, Люксембург (її площа – 2 586 км²).
- Найбільша його глибина не перевищує 3 м, переважна глибина 0,5-1,0 м.
- Через мілководдя влітку вода у ньому дуже прогрівається, через що з'являється запах гнилля, тому Сиваш і називають Гнилим морем.
- Дно Сиваша вкрите шаром мулу завтовшки до 5 метрів і більше.
- Озеро є дуже соленим, солоність води подекуди досягає 26%.
- Розраховують, що загальні запаси солі в озері складають близько 200 млн тонн. Зокрема, це – хлористі сполуки натрію, калію та магнію, бромистий магній, сульфат магнію та інші.