фінальний тренінг ПУРБ

07.11.2023

07.10.2023 у Держводагентстві відбувся фінальний тренінг для представників басейнових управлінь водних ресурсів з метою обговорення питань, які виникають на завершальному етапі підготовки проєктів ПУРБ. У заході прийняли участь заступник начальника БУВР нижнього Дніпра Андрій Пузанов і начальник відділу водного менеджменту Тетяна Кунафіна.

Учасників засідання привітала в.о. Голови Держводагентства Наталія Латиш.

Участь у заході узяли представники координаційної робочої групи щодо підготовки планів управління річковими басейнами та відповідальні фахівці за підготовку ПУРБ від регіональних офісів водних ресурсів. Захід організовано спільно з Центром підвищення кваліфікації працівників водного господарства.

Експерти Програми EU4 Environment: Water and Data Олексій Ярошевич та Катерина Мудра акцентували увагу присутніх на окремих моментах у ПУРБах, які потребують доопрацювання та вдосконалення. Зокрема зосередились на Розділі 4, обговоренні карт та додатків до ПУРБ.

У свою чергу, відповідальні за підготовку ПУРБ презентували кінцеві версії проєктів планів управління кожного річкового басейну. Жваві дискусії, виправлення неточностей та звірка даних, адже часу на доопрацювання залишилося зовсім небагато.

Відповідно до планів-графіків процесу розроблення плану управління річковим басейном, що затверджені наказом Міндовкілля від 27.11.2020 № 313 (зі змінами), кінцеві версії ПУРБ мають бути оприлюднені для громадського обговорення на строк не менше ніж 6 місяців, до 1 грудня 2023 року.