Інформація про експлуатаційну діяльність станом на 13.03.2014 року

Станом на 23 січня 2014 року управліннями водного господарства проведена відповідна робота по складанню із користувачами та власниками меліорованих земель протоколів-намірів на полив зрошуваних земель на площу 297 тис.га, що відповідає завданню по поливу.
На сьогодні управліннями водного господарства проводяться заходи щодо забезпечення підготовки водогосподарсько-меліоративного комплексу до роботи у поливному сезоні 2014 року. На міжгосподарській мережі відремонтовано 275 ГТС, 930 насосно-силових агрегатів, підготовлено 215 насосних станцій зрошення, 46,2 км трубопроводів.
Внутрішньогосподарська мережа підготовлена на площі 266,4 тис.га. Підготовлено 2787,3 км внутрішньогосподарських трубопроводів, виконано ремонт 1009  ГТС, 2240 дощувальних машин, 42 насосно-силових агрегатів.
19 березня 2014 року Держводагентством будуть проведені заходи, присвячені пуску води в Північно-Кримський канал, у рамках яких буде проведена виробнича нарада з питань підготовки зрошувальних систем до роботи у 2014 році та відновлення зрошуваного землеробства.
У нараді приймуть участь представники Міністерства екології та природних ресурсів України, Мінагрополітики, Мінекономіки, Держводагентства, Херсонської обласної державної адміністрації, органів місцевого самоврядування, керівники водогосподарських організацій Херсонської, Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської та Одеської областей, Автономної Республіки Крим, наукові організації та сільськогосподарські підприємства.
З початку року Іванівським груповим водопроводом у відповідності до запланованих обсягів подано населенню 57,6 тис.м3 питної води, що дало змогу забезпечити централізованим водопостачанням близько 8 тис. мешканців восьми сільських населених пунктів Іванівського району та смт Іванівка.
Контроль за якістю питної води здійснюється акредитованою лабораторією Іванівського міжрайонного управління водного господарства, а також районною та обласною санепідемстанціями. Графік та місця відбору проб води погоджено з обласною санітарно-епідеміологічною станцією. Якість питної води відповідає державним санітарним вимогам ДСанПіН 2.2.4 - 171-10. «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».
Відповідно до доведених наказом Держводагентства України від 03 лютого 2014 року № 10 “Про основні напрямки роботи та завдання з експлуатації водогосподарсько-меліоративного комплексу у 2014 році” завдань у 2014 році підвідомчими облводресурсів управліннями водного господарства проведені роботи по очищенню міжгосподарських каналів в обсязі 66 км (24) тис.м3.  Обкошено 15 км (13 га) дамб каналів,  відремонтовано 167 гідротехнічних споруд, вздовж міжгосподарських каналів, вирубано чагарнику на 100 км дамб каналів, проведено поточний ремонт 1 будівлі насосної станції.