Євроінтеграція та онлайн послуги

01.10.2021

#інтегруємось!

Ще більше послуг онлайн у кілька кліків!

Новаціями у сфері діджитал-юстиції стала можливість користуватись сервісами Мін’юсту онлайн, а деякі з них вже з’явилися на Єдиному порталі державних послуг «Дія».

Так, через портал Дія сьогодні можна онлайн подати документи для державної реєстрації ФОП. При цьому реєстрація ФОП відбувається автоматично без участі державного реєстратора. Заявка на відкриття ФОП формується протягом 10-15 хвилин, передається до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Вся інформація проходить автоматичну перевірку усього за пару секунд, без участі людей.

На порталі Дія можна зареєструвати Товариство з обмеженою відповідальністю на підставі модельного статуту.

Також було запроваджено можливість подання заяв на державну реєстрацію права власності на об’єкт нерухомого майна, яке виникло до 1 січня 2013 року, через портал Дія. Завдяки цьому громадяни без фізичного відвідування органів реєстрації можуть подати заяву на перереєстрацію майна в Державному реєстрі прав онлайн та відслідковувати хід розгляду заявки на реєстрацію права власності. Проєкт працює в пілотному режимі на території міста Харків.

Пілотується й проєкт щодо сплати адміністративних послуг онлайн через сервіс Дія. Після сканування QR-коду буде сформована автоматична квитанція з усіма даними заявника та можливістю оплати онлайн.

Для того ж, аби для громадян не став неприємним сюрпризом арешт коштів на банківському рахунку через борги за виконавчими провадженнями – створено електронний сервіс на порталі Дія, на якому особа може самостійно перевірити, чи маєте борги.

А незабаром подати заяву на реєстрацію шлюбу також можна буде через Дію. Ця послуга дозволить подавати документи на реєстрацію шлюбу безпосередньо на порталі. При цьому фізичні особи не пред’являтимуть документів про державну реєстрацію актів цивільного стану, якщо відомості, що містяться в таких документах, наявні в Державному реєстрі актів цивільного стану громадян, а також матимуть можливість сплачувати адміністративний збір онлайн безпосередньо на порталі Дія, без подання до відділу ДРАЦС документів про внесення плати.

Офіс Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції

#EUКраїна #ЦеЄвроінтеграція #Інтегруємось