9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією

09.12.2021

Сьогодні відзначається Міжнародний день боротьби з корупцією.

Саме 9 грудня 2003 року в мексиканському місті Меріда відбулася політична конференція, на якій була підписана Конвенція ООН проти корупції. Згідно Конвенції держави учасники мають реалізувати кілька антикорупційних інструментів, що спрямовані на запобігання корупції, включаючи внутрішнє та зовнішнє отримання хабара, привласнення, торгівля з пов'язаними особами та відмивання коштів. Більше того, Конвенція посилює міжнародне співробітництво у сфері розслідування злочинів та надає ефективні юридичні механізми щодо повернення активів, технічної допомоги та обміну інформацією.

Корупція торкається всіх сфер життя суспільства. Запобігання корупції забезпечує прогрес у досягненні цілей у сфері сталого розвитку, допомагає захистити нашу планету, створити робочі місця, досягти гендерної рівності та надає більш широкий доступ до основних послуг, таких як охорона здоров'я та освіта.

Міжнародний день боротьби з корупцією 2021 року покликаний підкреслити права та обов'язки кожного – включаючи держави, урядовців, державних службовців, співробітників правоохоронних органів, представників ЗМІ, приватного сектору, громадянського суспільства, наукових кіл, громадськості та молоді – у боротьбі з корупцією.

Конвенція ООН проти корупції наголошує на відповідальності урядів за створення ефективного захисту інформаторів з тим, щоб ці особи були захищені. Ці заходи сприяють створенню ефективних, підзвітних та прозорих інститутів, спрямованих на формування культури чесності та справедливості.

Басейнове управління водних ресурсів нижнього Дніпра чітко дотримується вимог Закону України «Про запобігання корупції», вживає та запроваджує заходи щодо недопущення порушень законодавства та затвердженої Антикорупційної програми БУВР нижнього Дніпра. Окрім цього, забезпечує умови для повідомлень про порушення вимог цього Закону,  зокрема через спеціальну телефонну лінію та засоби електронного зв’язку, що відображенні на офіційному сайті БУВР нижнього Дніпра у розділі «Запобігання корупції».