18 вересня відзначається Всесвітній день моніторингу якості води

18.09.2020

18 вересня відзначається Всесвітній день моніторингу якості води (World Water Monitoring Day).

Ця дата була започаткована з ініціативи американського Фонду чистої води і на сьогодні стала інформаційно-освітньою програмою спрямованою на підвищення обізнаності суспільства про проблеми водних ресурсів планети й участь у захисті від забруднення.

Нагадуємо, що в Україні з 2019 року запроваджено новий Порядок здійснення державного моніторингу поверхневих вод відповідно до вимог Водної Рамкової Директиви.

Дослідження українських водойм за новими європейськими стандартами – це можливість діагностування реальних загроз і потенційних ризиків у сфері екологічної безпеки вод України, що є важливим кроком на шляху підготовки Планів управління річковими басейнами.

З нагоди відзначення Всесвітнього Дня моніторингу якості води працівники БУВР нижнього Дніпра, Департаменту енергетики та екології Херсонської облдержадміністрації та НПП «Нижньодніпровський» прослухали цікаву та пізнавальну лекцію фахівців лабораторії моніторингу вод та ґрунтів БУВР нижнього Дніпра про новий порядок здійснення державного моніторингу вод відповідно до європейських стандартів, про методи лабораторних досліджень якості води та сучасні прилади для визначення вмісту речовин у поверхневих водних об’єктах.

До речі, дані про якість води в Україні – доступні кожному. Ви з легкістю моджете отримати актуальну інформацію про стан води у своєму регіоні.

Результати вимірювань вносяться до онлайн програми Держводагентства «Моніторинг та екологічна оцінка водних ресурсів України», ознайомитися з якими можна за посиланням http://monitoring.davr.gov.ua/

Оцінити та простежити якість річок України можна завдяки інтерактивній карті Чиста вода http://texty.org.ua/water/

Рекомендуємо до перегляду відеоролик Держводагентства «Про європейський моніторинг поверхневих вод в Україні» https://www.youtube.com/watch?v=eng0vXokGf0

Будьте еко-активними та відповідальними!

Цінуймо та бережімо водні ресурси разом!