У Києві відбувся останній захід з громадського обговорення проєкту Плану управління річковим басейном Дніпра. Він був присвячений суббасейну Нижнього Дніпра.
Суббасейн Нижнього Дніпра розташований у межах 8 областей України. За водозбірною площею цей суббасейн – другий за площею із 5-ти суббасейнів головної річки країни. Робота над ПУРБ тривала не один рік і в подальшому інформація буде оновлюватись. Наразі значна його частина є на тимчасово окупованій території та зазнає впливу воєнних дій. ПУРБ стане тим урядовим документом європейського зразку, який слугуватиме планом післявоєнного відновлення території після деокупації.
Під час заходу учасники обговорили Програму заходів для річкового басейну Дніпра (суббасейн Нижнього Дніпра), її зміст та проблеми, які передбачено вирішити. Всього в Програмі заходів зазначено 118 заходів, з яких переважно більшість, як і для інших річкових басейнів – це будівництво чи реконструкція каналізаційних очисних систем та каналізаційних магістралей.
Після цього відбулося обговорення пропозицій та зауважень до проєкту Плану. За результатами публічного обговорення проєкту ПУРБ Дніпра (суббасейн Нижнього Дніпра) буде доповнено розділ 9 ПУРБу: «Звіт про інформування громадськості та громадське обговорення проєкту Плану управління річковим басейном».
У заході взяли участь представники влади, водогосподарських організацій, басейнової ради, територіальних громад, заінтересовані сторони, водокористувачі басейну (водоканали), науковці, представники громадськості тощо.
Нагадуємо, що з текстом ПУРБ Дніпра можна ознайомитися за посиланням https://davr.gov.ua/plan-upravlinnya-richkovim-basejnom-dnipra1 ., а прийом всіх зауважень і пропозицій здійснюється на емейл rbmp@davr.gov.ua до 21 червня 2024 року включно, тож запрошуємо долучитися.
Громадські обговорення проведені за підтримки проєкту ЄС "Водні ресурсі та екологічні дані" EU4Environment&Data.