У пріоритетах водників – гарантоване забезпечення водними ресурсами населення та аграрного сектору

08.05.2020

У пріоритетах водників – не лише своєчасний та якісний догляд за станом і безперебійною роботою водогосподарської інфраструктури, а й гарантоване забезпечення водними ресурсами населення та аграрного сектору, як це передбачено Водним кодексом України, особливо зараз у період маловоддя.

Херсонщина – це регіон, який за своїми кліматичними умовами належить до зони ризикованого землеробства, і в таких умовах зрошення є необхідним і потужним фактором підвищення продуктивності сільгоспугідь, гарантування продовольчої безпеки країни й області.

Як відомо, основним джерелом зрошення на півдні є саме дніпровська вода, заакумульована в каскаді дніпровських водосховищ. Наразі, каскад дніпровських водосховищ працює в узгодженому Міжвідомчою комісією режимі і його наповнення складає 94%.

Станом на 1 червня рівень у Каховському водосховищі має бути в межах 15,60-15,70 м за Балтійською системою. ГЕС працює у режимі поступового наповнення, скид з ГЕС здійснюється витратами в межах 350-400 м3/с.

Станом на 07 травня 2020 року фактичний рівень води у верхньому б’єфі Каховського водосховища – 15,53 м, у нижньому – -0,09 м. На р. Дніпро (м. Херсон) – 492 см. На притоці Дніпра р. Інгулець – 118 см.

Зрошувальними системами Херсонської області продовжують здійснюватися послуги, пов’язані із подачею живильної вологи для поливу сільськогосподарських культур.

На сьогоднішній день по області полито 184 тис.га зрошуваних сільгоспугідь. Краплинним зрошенням полито 17,8 тис.га. Водозабір аграріями здійснюється відповідно до умов укладених з водогосподарськими організаціями договорів.

Загалом, з початку року:

  • відповідно до заявок водокористувачів, на зрошення забрано 118 млн.куб.м. води;
  • на питні потреби населення Іванівським груповим водопроводом подано 56,9 тис. м3 питної води;
  • дренажними насосними станціями, перекачано 11,02 млн м3 води, що дозволяє тримати зміни меліоративного стану на постійному контролі.

#Працюємо_далі  #БУВРнижньогоДніпра