Про хід поливу сільськогосподарських культур на землях Чаплинського району

18.09.2012

Посушливі погодні умови нинішнього року та відсутність продуктивної вологи в грунті, обумовили початок поливного сезону 2012 року з другої декади квітня, що на декаду раніше ніж у минулому році.
Водоподачу на зрошення здійснювали 28 насосних станцій управління, працювало по 130-140 одиниць дощувальної техніки.
За добу поливалось до 1,5 тис. га зрошуваних земель.
Станом на 1 вересня 2012 року водозабір із джерел зрошення, склав 123,6млн. м3 води, що на 16,5 млн.м3 більше минулого року.
Водоподача в точку виділу сільгосптоваровиробникам – 109,9 млн.м3 що на 15,3 млн.м3 більше показників 2011 року.
По району полито 35,2 тис.га, фізичної площі, виконано 219,6 тис.га гектарополивів. Кратність поливів склала 6,2 рази. Краплинним зрошенням полито 745 га, ділянок- «супутників» на площі 1100 га, пожнивних культур - 1699 га.
Подачаводи здійснювалась своєчасно, згідно укладених договорів про надання послуг та заявок водокористувачів, на що в кінці кожного місяця оформлялися відповідні акти.
На всіх працюючих насосних станціях зрошення, встановлено прилади обліку води, які відповідають сучасним технологіям та забезпечують оперативний збір інформації. Крім того на відкритій мережі встановлено три прилади водообліку (ПК 248 Чаплинського магістрального каналу).
Покази приладів з насосних станцій передаються за допомогою GSM модемів на сервер, до відділу водокористування, де остаточно обробляються та аналізуються.
З метою ефективного використання зрошуваних земель, одержання високих врожаїв сільгоспкультур, товаровиробникам надаються рекомендації щодо термінів і норм поливів. Розрахунки прогнозованих поливів проводяться згідно «Інструкції по оперативному розрахунку поливних режимів та прогнозу поливів сільськогосподарських культур за дефіцитом вологозапасів».

На календарі вересень перший місяць осені та передостанній місяць у нинішньому поливному сезоні. Багато водокористувачів вже закінчили полив, деякі близькі до його завершення, а господарства з широким спектром вирощування сільгоспкультур у сівозміні, проводять волого зарядку під посів озимих культур урожаю 2013 року. Якщо погодні умови будуть “поблажливими” до товаровиробників, то можливо після сходові поливи їм робити не доведеться – поллє дощ, а якщо ні, то поливний сезон може продовжитись до середини жовтня.