Відбулось засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

09.08.2012

7 серпня 2012 року – заступник Голови Держводагентства О.Чунарьов взяв участь у засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, де зокрема розглядалося питання про заходи щодо запобігання проявам шкідливої дії вод та стан безпеки водогосподарських об’єктів і гідротехнічних споруд.
Під час зазначеного засідання О.Чунарьовим зазначено: «Держводагентство, разом з іншими центральними органами виконавчої влади здійснює системну роботу направлену на запобігання надзвичайним ситуаціям пов’язаним із шкідливою дією вод, створення безпечних умов життєдіяльності населення. Протипаводкові заходи здійснюються в межах трьох загальнодержавних цільових програм: Програми комплексного протипаводкового захисту в басейні р. Тиси у Закарпатській області; Державної цільової програми комплексного протипаводкового захисту в басейнах річок Дністра, Пруту та Сірету; Комплексної програми захисту сільських населених пунктів і сільськогосподарських угідь від шкідливої дії вод.

Метою загальнодержавних програм є впровадження комплексного підходу до управління паводковим стоком шляхом реалізації трьох концептуальних напрямів сучасного протипаводкового захисту: активний та пасивний методи управління паводковим стоком; автоматизоване прогнозування паводкових загроз; басейновий принцип управління водними ресурсами.

Вперше досвід комплексного підходу до управління паводковим стоком впроваджено Державною Програмою протипаводкового захисту в басейні р. Тиси у Закарпатській області. У межах Програми побудовано понад 100 протипаводкових об’єктів.

Не менш важливим напрямком Програми є впровадження системи моніторингу паводків в режимі реального часу, який дає можливість забезпечити за 6-12 годин інформування місцевих органів влади і населення про можливі загрози. За допомогою автоматизованих систем ми скоротили час для прийняття управлінських рішень майже у 4 рази.

На решті території, протипаводкові заходи здійснюється за Програмою захисту сільських населених пунктів і сільськогосподарських угідь від шкідливої дії вод.

Не зважаючи на недостатній рівень фінансування, об’єкти, які збудовані у межах протипаводкових програм виконали свою захисну функцію під час проходження повеней та паводків останніх років і знаходяться у робочому технічному стані.

Окремо хочу зупинитись на питанні щодо стану безпеки водогосподарських об’єктів і гідротехнічних споруд. Для запобігання негативним проявам природи створено потужний державний водогосподарсько-меліоративний комплекс. Більшість захисних споруд була побудована у 50-60 роки минулого століття. Саме тому, особливої уваги потребує технічний стан комплексу захисних споруд каскаду Дніпровських водосховищ, яким забезпечується захист майже 200 тис. га територій де проживає понад 600 тис. населення, польдерні насосні станції, системи вертикального та горизонтального дренажу, магістральні канали, що здійснюють перекидання стоку у маловодні регіони.

З метою попередження виникнення надзвичайних ситуацій Держводагентство постійно забезпечуємо моніторинг технічного стану гідротехнічних споруд. Відповідно до обстеження, яке проведено в червні цього року, весь гідротехнічний комплекс працює стабільно без аварійних ситуацій.»