Перший заступник міністра аграрної політики і продовольства України Микола Безуглий з робочим візитом відвідав Херсонщину

17.07.2012

Начальник Херсонського обласного управління водних ресурсів Єгор Коваленко взяв участь у пленарній частині під час робочої поїздки до Херсонської області першого заступника міністра аграрної політики та продовольства України М.Д.Безуглого.

У рамках візиту на базі Інституту зрошуваного землеробства НААН України Микола Безуглий провів нараду з активом сільськогосподарських товаровиробників області, представниками органів виконавчої влади та представниками обласних і районних служб.

У своєму вступному слові він зауважив, що в Херсонській області на високому рівні знаходяться господарства, а сільськогосподарські підприємці, які дотримуються науково-методичних вказівок і дотримуються сучасних технологій, незважаючи на складні умови мають добрі виробничі показники.

Зокрема, на нараді особливу увагу було приділено питанню щодо результатів зернозбиральної кампанії 2012 року, розвитку галузі тваринництва та науковому забезпеченню агропромислового виробництва області.

Заступник голови обласної державної адміністрації Михайло Мельник розповів про стан та перспективи розвитку зерновиробництва області та додав, що наразі, розробляється програма зерно Херсонщини 2012- 2015 року та метою є мінімізація залежності від погодно-кліматичних умов, забезпечення стабільного зерновиробництва і виходу в 2015 році на отримання валового збору зернових не менше 3 млн тонн.

Також було зазначено, що на Херсонщині майже завершене збирання врожаю ранніх зернових культур та наразі, зібрано 413 тис. 500 га (99%) і намолочено 625 тис. тонн.

Крім того, сільгосптоваровиробники готуються до посіву озимих зернових під урожай 2013 року, площа яких складає 612 тис га (45%) до ріллі.

Директор Інституту зрошуваного землеробства НААН України Раїса Вожегова доповіла присутнім про наукове забезпечення агропромислового виробництва області: «Виробництво високоякісного продовольчого і кормового зерна є стратегічним завданням сільського господарства області. Тому, необхідно переглянути підходи до формування систем землеробства, а саме структури посівних площ, сівозмін, систем удобрення, техніко – технологічного забезпечення інноваційних проектів з врахуванням соціально-економічних та ринкових умов функціонування агропромислового комплексу України».

Вона також підкреслила, що науковці Херсонщини тісно співпрацюють з товаровиробниками сільськогосподарської продукції області, забезпечують їх необхідною оперативною інформацією, науково-методичними рекомендаціями, посівним матеріалом, надають практичну допомогу у виконанні найбільш відповідальних агротехнічних заходів.

За результатами наради був проведений глибокий аналіз результатів жнив поточного року та розглянуто заходи відносно організації осінньо-польової кампанії наступного року.