Безбар’єрне середовище – фактор покращення якості життя

23.11.2011

Термін безбар’єрне середовище в більшості випадків вживається коли згадують про людей з обмеженими фізичними можливостями, які використовують інвалідні візки. Під висловом "безбар’єрне середовище" мається на увазі наявність пандусів і тротуарів з гарною рівною поверхнею, достатньо широких дверей і інших елементів зовнішнього середовища, які полегшують пересування маломобільних груп населення.
Та інваліди-візочники – це лише частина населення, якій наявність безбар’єрного середовища дозволить вільно пересуватися по місту і відвідувати магазини, заклади та інші об’єкти. Адже до маломобільних груп населення, окрім осіб з обмеженими фізичними можливостями, згідно законодавства, також відносяться: тимчасово непрацездатні, пішоходи з дитячими візками, вагітні жінки і т.п. До цієї ж категорії відносяться люди похилого віку і діти, мобільність і координація рухів яких обмежені внаслідок вікових особливостей. Для усіх них наявність безбар’єрного середовища є фактором, який суттєво впливає на якість життя.
Якщо розглянути, як і коли людина використовує елементи безбар’єрного середовища, то отримаємо таку картину:

  • тільки з’явившись на світ, маленька людина мандрує по світу в дитячому візку. А наявність бордюрів і сходів це не лише причина, яка заважає спокійно спати під час прогулянок, але й небезпека отримати травму коли з’їжджаєш з високої бруківки або сходів;
  • коли дитина трохи підросте, то катаючись на дитячому велосипеді, може отримати травму від невдалого спуску з бордюру, так як іншої можливості з’їхати при відсутності безбар’єрного середовища у неї немає. В наступному віковому періоді потреба людини в безбар’єрному середовищі наче б то зникає на деякий час, якщо звісно йому не потрібно супроводжувати своїх молодших братів-сестер на прогулянках;
  • у похилому віці, внаслідок вікових змін, знову з’являються перешкоди, що ускладнюють пересування – адже з віком рухливість суглобів зменшується та і сил не так багато, щоб стрибати по бордюрам та сходам.

Тому створення безбар’єрного середовища є важливим фактором покращення якості життя для тих, хто має проблеми з пересуванням, фактором збереження здоров’я і конкретною перевагою для різних закладів.
Каховська гідрогеолого-меліоративна експедиція є організацією, в якій створено умови для безбар’єрного середовища: побудовано стаціонарний пандус, вхідні двері мають достатню ширину для безперешкодного доступу, розроблено графік прийому відвідувачів з обмеженими фізичними можливостями за яким прийом ведеться на першому поверсі в актовій залі.
Експедиція одна з не багатьох організацій, яка надає приміщення для проведення виборчих кампаній. Ці зручності особливо стають у нагоді для людей з обмеженими фізичними можливостями, які мають змогу без перешкод зробити свій внесок в долю країни як її громадян.