Про підведення підсумків конкурсу «Міжнародний День Дніпра»

12.07.2016

Дніпро є однією з найбільших річок Європи. Загальна довжина – 2201 км. Басейн Дніпра розташований в межах трьох держав – Росії, Білорусії та України. Важливою особливістю Дніпра є його значне використання у багатьох сферах життя. Окрім шести великих водосховищ на самій річці, ще кілька сотень створено і на притоках. Від Дніпра беруть початок такі великі канали, як Північно-Кримський, Каховський.
З метою вирішення екологічних проблем, відродження та збереження біологічного різноманіття річки Дніпро Дніпровська Басейнова Рада своїм рішенням (травень 2013 р.) у рамках святкування Дня Дніпра започаткувало проведення щорічного конкурсу «Міжнародний День Дніпра». Цю ініціативу було підтримано обласними радами та державними адміністраціями областей, що знаходяться у басейні р. Дніпро.
08 липня 2016 р. підведені підсумки конкурсу “Міжнародний день Дніпра – 2016”. Цього року представлено 11 робіт колективами загальноосвітніх шкіл, міських, районих та сільських рад Новокаховської, Бериславської, Іванівської, Казацької, Дніпрянської, Малокаховської, Дмитрівської, міста Херсон. Представлені роботи розглядались за двома напрямами:
- проведення робіт з екологічного оздоровлення басейну р. Дніпро, збереженню і відновленню водних ресурсів органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадськими організаціями, навчальними закладами, установами (впорядкування і догляд прибережних захисних смуг річок басейну р. Дніпро; відновлення та впорядкування водних джерел; ліквідація стихійних звалищ сміття у прибережних захисних смугах водойм; облаштування організованих рекреаційних зон тимчасового відпочинку людей);
- еколого–просвітницька діяльність серед населення (підготовка та поширення брошур, буклетів, плакатів, листівок, тощо про значимість екологічно–здорової роботи Дніпра і плани дій з його охорони та відновлення; висвітлення реалізації заходів за тематикою завдань конкурсу у засобах масової інформації; проведення науково-практичних конференцій, конкурсів, виставок; організація постійно діючих фестивалів, народних свят, конкурсів, присвячених історичному минулому р. Дніпро, відродженню традицій та пам’ятних місць, тощо).
Учасники конкурсу представили матеріали, в яких вони звітували про конкретну роботу, наміри та дії, спрямовані на екологічне оздоровлення, гармонійне співіснування, відродження багатства і краси річки Дніпро.
Комісією узагальнені матеріали відповідно до напрямків, проаналізовано та визначено кандидатів на перемогу по кожному напрямку, що підтримуються конкурсом, а саме:
1) по напрямку Проведення робіт по екологічному оздоровленню в басейні р. Дніпро, збереженню і відновленню водних ресурсів:
1. ЗОШ № 5 Новокаховської міської ради, м.Таврійськ;
2. Дніпрянська ЗОШ І-ІІІ ступенів Новокаховської міської ради;
3. Козацька селищна рада Бериславського району та учнівський проект «Молодь дбає про навколишнє середовище» Тягинської ЗОШ І-ІІІ Бериславського району.
2) по напрямку Еколого-просвітницька діяльність:
1. Херсонський Центр дитячої та юнацької творчості Херсонської міської ради;
2. Творчий колектив табору відпочинку «Дивосвіт» Василівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Каховського району;
3. Гриб Богдан Олегович – учень 6-го класу Іванівської гімназії Іванівського району.
Також комісія одноголосно вирішила нагородити всіх учасників конкурсу грамотами та подяками.