Інформація Держводагентства

11.03.2016

З метою забезпечення потреб населення і галузей економіки України у водних ресурсах, їх міжбасейнового перерозподілу та раціонального використання Держводагентством спільно з Мінприроди визначено основні пріоритети діяльності на 2016 рік:

Впровадження інтегрованого управління водними ресурсами за басейновим принципом. Встановлення правових норм практичного запровадження переходу від адміністративно-територіального до басейнового принципу управління водними ресурсами.

Зокрема буде розроблено:

порядок складання планів управління річковими басейнами, які є стратегічними документами розвитку басейнів;

методики визначення меж районів річкових басейнів, суббасейнів та водогосподарських ділянок, а також водогосподарських балансів;

 методики визначення масивів поверхневої та підземної води, визначення їх екологічного та хімічного станів.

 

Дерегуляція та зменшення кількості точок дотику бізнесу та держави в частині одержання документів дозвільного характеру (щодо спеціального водокористування). Першочерговим є завдання врегулювання відносин у сфері спеціального водокористування.

Врегулювання відносин у цій сфері дозволить:

зменшити кількість дозвільно-погоджувальних органів;

обмежити сферу дії спеціального водокористування для вторинних водокористувачів та водокористувачів, що у своїй діяльності використовують незначні обсяги води;

збільшити строк права спецводокористування;

можливість подання документів для отримання дозволу в електронному вигляді;

скоротити перелік документів, які подаються для оформлення права спеціального водокористування, визначивши їх вичерпний перелік.

 

Запровадження механізму державно-приватного партнерства для стимулювання охорони вод, забезпечення раціонального використання водних ресурсів та меліорованих земель.Механізм державно-приватного партнерства впроваджуватиметься шляхом утворення організацій або асоціацій земле- та водокористувачів, які об'єднують землевласників, орендарів та водокористувачів і діють як громадські установи, що мають юридичний статус.

Зазначені заходи дадуть можливість:

забезпечити охорону вод та раціональне використання водних ресурсів;

зменшити фінансове навантаження на бюджети;

залучити інвестиційні кошти за рахунок міжнародної допомоги;

використовувати державно-приватне партнерство, в тому числі через концесію внутрішньогосподарських меліоративних мереж.

дніпровських водосховищ.

Разом з тим, Держводагентством будуть здійснюватись заходи щодо:

забезпечення надійної експлуатації державного водогосподарсько-меліоративного комплексу; забезпечення захисту від шкідливої дії вод населених пунктів, виробничих об'єктів і сільськогосподарських угідь, мінімізація заподіюваних нею збитків та ін.