Про підвищення кваліфікації фахівців у Каховській гідрогеолого-меліоративній експедиції
Розвиток в Україні гідротехнічної меліорації в другій половині двадцятого сторіччя призвів до необхідності забезпечення систематичного контролю за якістю поверхневих вод та змінами гідрогеолого-меліоративного і екологічного стану на сільськогосподарських угіддях, забудованих територіях, що знаходяться під впливом меліорації. Для забезпечення відповідного контролю у Херсонській області у 1964 р. була створена Каховська гідрогеолого-меліоративна експедиція (Каховська ГГМЕ).
Каховська ГГМЕ проводить еколого-меліоративний моніторинг зрошуваних земель Херсонської області та виконує комплекс лабораторних досліджень з метою отримання хімічного складу поверхневих вод в басейні
р. Дніпро по державній моніторинговій мережі точок спостережень. Проведення такого специфічного комплексу робіт вимагає від гідрогеологів, ґрунтознавців, хіміків експедиції не тільки базових знань, але й постійного вдосконалення за своєю спеціальністю. З цією метою безпосередньо в експедиції планово проводиться технічне навчання фахівців, а також підвищення кваліфікації здійснюється у м. Києві, в Державному інституті управління та економіки водних ресурсів.
У 2015 році в інституті підвищили свою кваліфікацію 6 фахівців за
72-годиною професійною програмою з підвищення кваліфікації за категорією слухачів «Головні гідрогеологи, гідрогеологи, інженерно-технічні працівники ГГМ експедиції та партії». Від Каховської ГГМЕ курс навчання пройшли її працівники : Ніколюк В.І., Прутіян Є.О., Перехресний В.М., Медвєдєва Л.В., Крупка В.А., Кравець А.Ю. Вони прослухали лекції з питань оптимізації зрошення та осушення меліорованих земель, удосконалення методики
еколого-меліоративного моніторингу земель та впровадження нових стандартів щодо оцінювання якості поливних та дренажних вод. На цих навчаннях були висвітлені основні рамкові директиви водного господарства, чинні закони України про стандартизацію, метрологію, сертифікацію. Розглянуті шляхи та етапи відновлення працездатності і підвищення ефективності функціонування меліоративних систем, обговорені також поточні проблеми ГГМ служби і методи їх вирішення. Фахівці експедиції успішно захистили свої дипломні роботи та отримали відповідні сертифікати про підвищення кваліфікації.
В результаті навчання спеціалісти гідрогеолого-меліоративної служби отримали певний досвід щодо оптимізації методів виконання планових завдань, зокрема програми моніторингу. Збагатили свій багаж теоретичних знань і загалом підвищили професійний рівень.
На протязі навчання відбувся також дуже корисний обмін досвідом практичної роботи у теперішніх непростих умовах між гідрогеологами, меліораторами, водогосподарниками.