Банальна звичка, яка рятує життя: 15 жовтня – Всесвітній день миття рук!

15.10.2019

Банальна звичка, яка рятує життя: 15 жовтня – Всесвітній день миття рук!

Той факт, що руки обов'язково треба мити, сумніву не викликає. Але, як це правильно робити? Гаряча вода або холодна? Антибактеріальне мило чи звичайне? Рушник або сушарка? Тут думки часто розходяться.

  • Краще мити гарячою водою?

69% дорослих впевнені, що температура води впливає на ефективність миття рук. Проте кількість бактерій, які залишаються на руках після миття холодною, гарячою або теплою водою, практично однакова.

  • Антибактеріальне мило більш ефективне?

Практично всі випробування показали, що основна складова антибактеріального мила – триклозан – знищує не більше мікробів, ніж звичайне мило.

  • Чи треба руки добре висушувати?

Волога шкіра швидше "збирає" бактерії, до того ж сушка допомагає позбутися тих бактерій, які залишилися на шкірі після миття.

  • Сушарка для рук або рушник?

Більшість досліджень схиляються на користь одноразових паперових рушників, тому що це швидше, проте сушарка висушує руки так само ефективно.

Отже, головне, мило, вода будь-якої приємної для Вас температури і не менше 15-30 секунд часу.

Нагадуємо, що необхідно ретельно підходити до вибору засобів для миття рук, враховувати з якої сировини вони виготовлені.

Пам’ятайте, безпечне мило не повинно містити в своєму складі синтетичних добавок, фарбників, ароматизаторів та віддушок, його основою повинні бути лише солі жирних кислот (рослинні або тваринні жири), вода, гліцерин та ефірні олії і масла.

 Адже підвищений вміст ПАР та фосфатів у синтетичних мийних засобах  негативно впливає не лише на організм людини, а й на довкілля, призводячи до знищення екосистем водойм.