Зрошення в умовах змін клімату

14.08.2020

Агрокліматичні умови в Україні постійно змінюються і час від часу приносять «сюрпризи» українським аграріям. 

Останнім часом, ми все частіше спостерігаємо зливові коротривалі опади, розподіл їх дуже нерівномірний, як по території, так і в часі.

На перший погляд, опади мали б приносити користь сільському господарству, яке потерпало від літньої спеки та посух. Однак проблема в тому, що через зміну клімату зливи відбуваються рідше і набагато інтенсивніше. І доки частина України бореться із надлишком води, у південних регіонах її, як і раніше бракує.  Причина цьому – безсніжна зима, маловодна весна та рекордно високі показники температури, через що волога в ґрунті накопичилася недостатньо. І навіть якщо і йдуть дощі, через аномальну спеку, відбувається швидке випаровування вологи і рослинність не встигає використовувати її для росту.

Тож забезпечити земельну родючість у нашому краї можливо лише шляхом додаткової  гідрорегуляції, так як більшість сільськогосподарських земель потребують додаткового зрошення.

Саме меліорація дозволяє аграріям Херсонщини, незалежно від погодних умов підвищувати врожайність сільськогосподарських культур та збільшувати площі поливу.

  • У поточному році аграріями області полито 314,9 тис. га сільгоспугідь, що на 800 га більше минулого року.
  • Виконано 1423,0 тис.га гектарополивів.
  • Краплинним зрошенням полито 44,5 тис. га.
  • Станом на 13.08.2020 року водокористувачами в зоні обслуговування БУВР нижнього Дніпра забрано на зрошення від державної меліоративної мережі 688,0 млн.м3 води, що на 30 млн.м3 більше минулого року.