Як щодо того, щоб дізнатись власний пластиковий слід?

17.04.2020

Пластик підступний. З одного боку, він може швидко розпадатись на дрібні токсичні частки, потрапляючи в наш організм, а з іншого боку – для повного розкладання і повернення в природу йому потрібні від десятків до сотень років.

Як не крути, є сенс в тому, щоб мінімізувати використання пластику та поліетилену в побуті.

Але на що його замінити? Розглянемо альтернативи:

  • Пластикові пляшки можна замінити пляшками для води з нержавіючої сталі та скла, в тому числі з бамбуковими кришками.
  • Альтернатива поліетиленовим пакетам, які в середньому, використовуються не більше 20 хвилин, проте розкладаються більше 100 років – тканинні мішечки для продуктів та авоська.
  • Замість зубної щітки, руків’я якої з ПВХ можна придбати бамбукову щітку. Хоча щетина у неї нейлонова, ручку з натурального матеріалу можна компостувати.
  • Пластикові вушні палички також дуже легко можна замінити на бамбукові, які є на 100% біорозкладними.
  • Відмовтеся від паперових стаканчиків, в яких «паперова» тільки назва, а насправді і там не обійшлося без пластику. Натомість придбайте багаторазову термокружку і після карантину, не соромтесь просити у кав’ярнях каву у свою тару і відмовлятися від соломинки.

Цей список можна продовжувати…

Проте висновок випливає один – сміття переживе нас всіх. Вихід, як цього уникнути? – Зменшити споживання товарів, які утворюють відходи та почати користуватись багаторазовими альтернативами! Деякі ми Вам запропонували)

Ви мабуть чули про вуглецевий слід? А як щодо того, щоб дізнатись власний пластиковий слід?

Проект Omni Calculator розробив алгоритм, що дозволяє виміряти свій пластиковий слід. Це означає, що ви можете порахувати, скільки пластику ви вживаєте протягом року та як саме ви впливаєте на глобальне забруднення пластиком.

Спробувати виміряти свій пластиковий слід можна за посиланням:https://www.omnicalculator.com/ecology/plastic-footprint?fbclid=IwAR2A-Ui2b7HceWSokks7FZvbkHRBLn_qyKcz5Rb2JEwwqGyvePED1NMI7w4