Виступ Президента на засіданні Керуючої ради Комітету з економічних реформ

20.04.2012

Шановні колеги!

Сьогодні ми зібралися, щоб дати попередню оцінку стану реалізації соціальних ініціатив, проголошених Президентом України.

Зокрема, будуть розглянуті заходи щодо забезпечення громадян доступним житлом, запровадження референтних цін на ліки, підвищення пенсій. Я вам відверто скажу, що я незадоволений тією ситуацією, яка зараз є, - таким повільним просуванням у вирішенні цих питань, незважаючи на те, що був прийнятий бюджет, а виконавці більше ніж два місяці тому отримали завдання.

Тому, передусім хотів би нагадати всім, що соціальні ініціативи є надзвичайно важливим завданням для влади, реалізація якого дозволить підвищити соціальну захищеність та добробут наших громадян.

На сьогодні виконано одне з головних, як я вже сказав, необхідних для реалізації ініціатив завдань - прийнято зміни до бюджету, і я хотів би тут подякувати всім, хто приймав у цьому участь, безумовно, народним депутатам України, які погодилися з таким підходом. І ми з вами практично отримали реальний механізм виконання цієї програми і фінансовий ресурс.

Також уже встановлено новий розмір допомоги інвалідам війни, збільшено розміри гарантованого прожиткового мінімуму при нарахуванні соціальних допомог для осіб, які втратили працездатність, та інвалідів.

Передбачені кошти для покращення медичного обслуговування громадян, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою.

Підвищені страхові виплати для людей, які постраждали від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.

Передбачено ресурси для продовження виплати знецінених заощаджень, а також для механізму здешевлення вартості іпотечних кредитів для громадян, які потребують поліпшення житлових умов.

Безумовно, контроль за виконанням усіх цих рішень, терміни виконання всіх запланованих заходів – це повинно бути у кожного виконавця особистим зобов’язанням. Особистим. Кожен керівник, хто з цим завданням не впорається, отримає, як кажуть, рішення йти займатись іншими справами. Тому я попереджаю вас: там, де є затримки сьогодні будь-які – наздоганяйте. Жодного дня не повинно бути затримки. Безумовно, ми добре з вами розуміємо, ми вже маємо достатній з вами досвід публічної роботи, що вирішення цього питання по соціальним ініціативам дасть реальний поштовх розвитку економіки. Тобто, фактично, ми з вами запускаємо мультиплікатор. Їх багато може бути різних, це один із них - мультиплікаторів економічного розвитку.

Безумовно, соціальні ініціативи повинні бути підкріплені створенням нових робочих місць, збільшенням, обов’язково, заробітних плат на виробництві. Базою цього буде зростання економіки.

Для цього нам треба покращувати інвестиційний клімат через посилення захисту прав власності, стимулювання капіталовкладень.

Необхідно забезпечити реальний сектор економіки додатковими коштами, створити ефективний механізм взаємодії «держава - бізнес», захищати інтереси національних товаровиробників.

Минулого року я поставив завдання Комітету з економічних реформ розробити пакет ініціатив, спрямованих на підтримку реального сектору економіки.

Хочу підкреслити, що виробничий сектор економіки України є фундаментом, на якому тримається, зокрема, бюджетна система. Тому економічна політика може бути ефективною тільки якщо ми створимо умови для інвестування та розвитку реального сектору. Ми зможемо в повному обсязі обговорити їх найближчим часом. На 24 квітня заплановано засідання Комітету з економічних реформ.

У цьому контексті особливого значення набуває дерегуляція.

Я бачу, що останнім часом, як кажуть, є зменшення ентузіазму в деяких відповідальних за цей напрямок виконавців. Тому ми обов’язково поглиблено розглянемо стан справ у цій сфері на засіданні Комітету з економічних реформ.

Тому, шановні колеги, я б хотів би зараз від вас почути, який реальний стан справ і що нам необхідно зробити найближчим часом, і які є на сьогодні проблеми.