Якщо завтра виснажаться питні джерела, то суспільству енергетика вже не знадобиться

22.03.2012

За ініціативою Херсонського обласного управління водних ресурсів наразі у загальноосвітніх навчальних закладах Херсона проходить виставка «Водні ресурси Херсонщини». Виставка розпочала свою роботу 01 лютого, триватиме до 30 квітня, охопить 39 шкіл міста і має на меті зосередити увагу учнівської молоді на унікальності водних об’єктів нашого краю та на продиктованою життям необхідності поважного ставлення до найціннішого скарбу природи.

Вперше виставку «Водні ресурси Херсонщини» можна було побачити 17-18 листопада 2011 року під час роботи ІІІ Міжнародного Екологічного Форуму «Чисте місто. Чиста ріка. Чиста планета». Виставка з живим та ексклюзивним матеріалом була просто приречена на успіх. Її унікальність полягає в тому, що зібраний матеріал експозиції повністю розкриває зміст роботи, яку забезпечує на території області у межах своїх повноважень Херсонське облводресурсів у напрямку вирішення питання використання, збереження та відтворення водних ресурсів і, до того ж, яскраво ілюструє різноманітність та унікальність водних об’єктів Херсонщини як природного так і штучного походження.
Саме тому і виникла у начальника Херсонського облводресурсів Єгора Коваленка ідея показати виставку у школах міста, а головне, ще раз зосередити увагу підростаючого покоління на бережливому відношенні до води – найціннішому «мінералі життя», без якого неможливий будь-який її прояв.
Справа в тому, що коли щодня з крану тече вода, а розкішний Дніпро щедро обдарований прохолодою водою розливається зовсім поруч, то здається, що з цим даром Природи ніби все гаразд, безпроблемно. Насправді, як це далеко від реальності. Нині вода – одна з глобальних проблем сьогодення. Не тільки корисні копалини виснажуються, але й ресурси питної води істотно зменшуються. Ми часто занепокоєні проблемами енергетики. Але, якщо завтра виснажаться питні джерела, то суспільству енергетика вже не знадобиться.
Тому найголовніша задача громадськості – навчитися цінити кожну краплинку води, усвідомлюючи, що вона дорожча за діамант, та виховувати шанобливе ставлення до кожного джерельця – живильної крові Землі - у дітей.
Парадоксальна річ, що маємо - не шануємо, а коли втрачаємо – то сумуємо. Але вороття вже немає.
Дуже прикро, але саме господарювання людей, яке на сьогодні не назвеш раціональним щодо користування водними ресурсами, - одна з основних причин їх забруднення. Чого тільки в лоні річок не знаходиш – від каструль, черепків, банок від фарб, пляшок до трупів тварин. Плюндруємо, навіть інколи не замислюючись, неповторну красу землі, де колись промайнуло наше і рідних швидкоплинне босоноге дитинство, замість того, щоб навести порядок, щоб дітки мали де відпочивати, похлюпатись у річці.
Наше ставлення до водного дару має стати камертоном чистоти до життєдайного соку Землі. Тому просвітницька робота стала одним із пріоритетних напрямків діяльності Херсонського облводресурсів. Так, протягом 2011 року спеціалістами управління для громадськості із залученням представників місцевих органів влади проведено біля 50 семінарів з роз’яснення чинного водного законодавства. Проводились зустрічі зі школярами та юннатами з питань дбайливого ставлення до навколишнього середовища та дотримання водного законодавства. Систематично надаються рекомендації організаціям по покращенню ситуації, яка склалася в басейнах малих річок і довкілля.
Але найкраще теорії за переконанням водогосподарників спрацьовує наглядна агітація, мається на увазі особистий приклад, який приверне увагу громади до проблем водних ресурсів і застереже людей від необдуманих кроків, які можуть заподіяти шкоду природі. Наприклад, впроваджуючи з 2007 року власними силами розроблений план-графік відновлення природних водних джерел, працівники облводресурсів розчищають виток джерел, облаштовують територію, висаджують дерева та кущі, будують альтанки, встановлюють лави та столи для зручного відпочинку. Всього за 2007-2011 роки на території області відновлено та упорядковано 48 природних джерела та криниці. Вони є її окрасою. Жителі області з вдячністю споживають воду з упорядкованих джерел.
Ковток у спеку чи фізичну втому – це оновлення життя. Без краплини життєдайної водиці ми нічого не варті. То ж, бережімо, цінний дар природи разом!