Створена міжвідомча комісія басейну р.Інгулець

21.03.2012

21 березня 2012 року у приміщенні виконкому Криворізької міської ради відбулось перше засідання Міжвідомчої комісії басейну р.Інгулець. Під час заходу було затверджено її персональний склад, розглянуто питання екологічного оздоровлення р.Інгулець та визначені шляхи покращення екологічного стану водних ресурсів її басейну.
Внаслідок багаторічного антропогенного навантаження на басейн річки Інгулець – порушено природний гідрологічний, гідрохімічний та гідробіологічний режим, її здатність до самовідновлення.
У 2011 році була застосована нова схема промивки р.Інгулець та її загальне екологічне оздоровлення, шляхом встановлення тривалих попусків води з Карачунівського водосховища з паралельним водообміном по каскаду водосховищ, і вперше за весь період її здійснення загальний об’єм поданої води у басейн Інгульця протягом всього вегетаційного періоду становив 122 млн м3, а загальний обсяг скиду води з Карачунівського водосховища склав 130,6 млн. м3. Така схема дала можливість не підтягувати додатково антирічкою чисту дніпровську воду для подачі її водокористувачам необхідної якості.
На виконання спільного наказу Мінагрополітики, Мінприроди, Держводагентства затверджено «Положення про міжвідомчу комісію басейну річки Інгулець», а також підготовлено і наказом Мінприроди від 07.02.2012 №46 затверджено «Порядок розроблення та встановлення режимів роботи водосховищ комплексного призначення, водогосподарських систем і каналів», який зареєстровано в Мін’юсті 14 березня 2012 за №393/20706. Усі зазначені нормативно-правові документи сприятимуть забезпеченню комплексного управління водними ресурсами басейну р.Інгулець за басейновим принципом, контролю за дотриманням режиму промивки, поліпшенню якості води у р.Інгулець, Карачунівському водосховищі, водозаборі Інгулецької зрошувальної системи, а також їх раціонального використання.
Враховуючи позитивний досвід із здійснення промивки русла річки Інгулець у 2011 році та пропозиції міжвідомчої наради від 3 жовтня 2011 року, проведеної у виконкомі Криворізької міської ради, Агентством на 2012 рік пропонується подача Дніпровської води каналом Дніпро-Інгулець в об’ємі не менше 120,0 млн.м3.
І в наступні роки слід дотримуватись зазначеної схеми і здійснювати попуски води з Карачунівського водосховища витратами не менше 12 м2/с (в залежності від водності року) та обсягом понад 120 млн. м3.