Кабмін виділить 300 млн грн на пересів озимих

19.03.2012

Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк під час прес-конференції, присвяченої підбиттю підсумків дворічної роботи уряду.

За його словами, таке рішення було прийнято на нараді у вівторок під головуванням першого віце-прем’єра. На запитання «УК», як розподілятимуть ці кошти, міністр зауважив, що зараз проводять моніторинг для точного розрахунку площ пересіву. На сьогодні це майже 3 млн га переважно на півдні та сході країни, зокрема у Херсонській, Миколаївській, Запорізькій, Дніпропетровській і Харківській областях. Буде подання з областей, підтвердження з інспекцій і облуправлінь — тоді виділятимуть кошти. У середньому аграрії отримають 100 грн компенсації на гектар.

Щодо початку весняно-польових робіт, то він, за словами Миколи Присяжнюка, затримується через погодні умови. Мінагропрод розраховує, що південні регіони розпочнуть весняну кампанію в 20-х числах березня. Аграрії готові до польових робіт і мають необхідні обсяги добрив, пального, насіння, техніки. До того ж план весняно-польових робіт відпрацьований з аграрною наукою, тож в аграрному відомстві переконані, що вони пройдуть ефективно, наголосив міністр. Разом з тим хотілося б, щоб весна була більш м’якою і тривалою, бо вже зараз є побоювання, що через стрімке потепління аграрії можуть недосіяти заплановані площі ячменем.

«Нас лякає, якщо буде стрімка весна, не зможемо посіяти той обсяг ячменю, який прогнозуємо, і який, як бачимо, потрібен за структурою й має попит на зовнішніх ринках», — підсумував очільник аграрного відомства.