Поливний сезон розпочнеться вчасно і пройде гідно

15.03.2012

Сьогодні після сонячного ранку, в Херсоні стало похмуро. Більше того – пішов сніг. Зима не має бажання поступатися весні. Але все ж таки закони природи ніхто не відміняв, тому поливний сезон не за горами. Ще тиждень-два і знову над полями з'вляться веселки.
Ще інде на полях залишились клаптики снігу, «Фрегати» мов зачаровані стоять серед поля. Ніби завмерло все навкруги, очікуючи на старт головної події аграрного регіону – початок поливного сезону. А, щоб він пройшов на гідному рівні експлуатаційні підрозділи Херсонського обласного управління водних ресурсів ретельно до нього готуються. Тому, щорічно на меліоративних системах у міжсезоння водогосподарськими організаціями виконується цілий комплекс відновлюваних та ремонтних робіт. Особлива увага приділяється підготовці насосних станцій та об’єктів, від стабільної роботи яких залежить виконання договірних зобов’язань з подачі води на зрошення.
Станом на 15 березня 2012 року державна міжгосподарська мережа, насосні станції, гідротехнічні споруди, зрошувальні системи підготовлені для забезпечення подачі води для зрошення сільгоспкультур на площі 268,3 тис. га., що становить 94% від завдання.
З початку підготовчого періоду експлуатаційними водогосподарськими організаціями на міжгосподарських зрошувальних системах підготовлено 223 насосних станцій зрошення (103%), 695,2 км каналів (94%); виконано очищення каналів від замулення в об’ємі 63,2 тис. м3 (122%); проведено ремонт 91,7 км трубопроводів (100%), 992 насосно-силових агрегатів (105%) та 293 гідротехнічних споруди (99%).
Управліннями водного господарства облводресурсів проведена робота із сільгоспвиробниками по складанню протоколів-намірів на подачу води для поливу сільськогосподарських культур у 2012 році на загальну площу 284 тис. га.
В цілому, все іде за планом – поливний сезон розпочнеться вчасно і пройде гідно.