«Херсонські аграрії мають отримати до 50% усіх коштів державної компенсації за втрачений врожай озимих», - Микола Костяк

14.03.2012

«У Міністерстві аграрної політики та продовольства України зараз вирішується питання компенсації за втрачені озимі. Ми розробляємо механізм, щоб відстояти інтереси Херсонщини у цьому питанні. Найближчим часом я особисто поспілкуюсь з міністром АПК Миколою Присяжнюком з цього приводу. Я певен, що Херсонщина отримає від 35 до 50 відсотків всього об’єму коштів, які виділить держава. Зараз обговорюється сума компенсації для вітчизняних аграріїв. Вона становитиме від 200 до 300 мільйонів гривень» - заявив голова обласної державної адміністрації Микола Костяк під час обласної наради з питань особливостей проведення комплексу весняно-польових робіт у 2012 році.

Крім того, голова облдержадміністрації наголосив, що Херсонщина має утримати високий рівень врожайності, незважаючи на наслідки складних погодних умов цьогорічної зими.

«Погані погодні умови не повинні бути виправданням для нас. Ми повинні скоординувати свої зусилля таким чином, щоб ні в якому разі не зменшити темпів розвитку аграрної сфери. Цього року ми повинні отримати на менше двох з половиною млн. тонн урожаю і ми зробимо все можливе для цього», - сказав Микола Костяк, звертаючись до присутніх.

Під час наради, у якій взяли участь більше 300 аграріїв, фермерів, науковців та керівників профільних структур обласної та районних адміністрацій обговорювались проблеми, шляхи їх подолання та строки і порядок перебігу цьогорічної посівної кампанії.

Микола Костяк відмітив, що стабільний рівень розвитку аграрної сфери, як однієї з основних бюджетоутворюючих галузей регіону є базою і для реалізації нових соціальних ініціатив, оголошених Президентом України Віктором Януковичем.

(www.oda.kherson.ua)