Віктор Пелих: «В області створять спеціальну комісію для опрацювання пропозицій до ст. 15 «Про меліорацію» ЗУ «Про ринок земель»

20.01.2012

Голова обласної ради Віктор Пелих у ході засідання колегії ОДА звернувся до голів райрад та РДА з проханням активно долучитися до внесення пропозицій до проекту ст.15 «Про меліорацію» Закону України «Про ринок земель».

- Розвиток АПК Херсонської області напряму залежить від зрошення. Крім того, 70% зрошуваних земель у державі – це землі нашого регіону. Тому кому як не нам близьке це питання? Ми маємо зробити усе необхідне для того, щоб стаття «Про меліорацію» працювала. Зараз у Законопроекті «про ринок земель» лише назва цієї статті. Тому головам РДА, головам райрад необхідно якнайшвидше організуватися і подати свої пропозиції до нас, а ми, в свою чергу, - направимо їх на Асоціацію районних та обласних рад до наступного читання Закону у Верховній Раді.

Бачимо, що такий механізм дієвий. Нещодавно, виступаючи від Асоціації районних та обласних рад, нам вдалося внести до Закону України «Про ринок земель» 90% пропозицій з областей. Це говорить про те, що законодавець дослухається до Асоціації, яка представляє думку кожної територіальної громади.

Сьогодні склалася ситуація, що окремі місцеві ради належно утримують меліоративні системи, іншим – це не під силу. Ми маємо відпрацювати єдину позицію, яка буде регулювати усі ці відносини.

Спільно з ОДА ми створимо спеціальну комісію по відпрацюванню усіх пропозицій, що надійдуть з районів.