У Києві відбувся IX Міжнародний водний форум «AQUA UKRAINE – 2011»

11.11.2011

У рамках IX Міжнародного водного форуму «AQUA UKRAINE – 2011» Державним агентством водних ресурсів України було представлено виставкову експозицію та проведено науково-практичну конференцію на тему: «Вода та довкілля».
З 8 по 11 листопада поточного року у Києві проходив IX Міжнародний водний форум «AQUA UKRAINE – 2011» присвячений питанням водопостачання та водоочищення.
«AQUA UKRAINE» - це схвалений UFI щорічний міжнародний водний форум, що вже став традиційним. Він проводиться за розпорядженням Кабінету Міністрів України з метою застосування світових стандартів та передових досягнень у водному господарстві України.
Організаторами заходу є Міністерство регіонального розвитку, будівництва, житлового та комунального господарства України, Міністерство екології і природних ресурсів України, Державне агентство водних ресурсів України, Messe Berlin GmbH та ТОВ «Міжнародний виставковий центр» за підтримки Асоціації «Питна вода України» та Асоціації «Укрводоканалекологія».
Водний Форум традиційно проводиться у складі міжнародної спеціалізованої виставки і ряду науково-практичних конференцій та семінарів.
Спеціалізована виставка Форуму була представлена широким асортиментом вітчизняної та зарубіжної трубної продукції, арматури, фільтрів для очистки води, насосів, а також іншого обладнання, технологій та матеріалів, що використовуються у сфері водопостачання та водовідведення, у водопідготовці, обробці води та стоків, включаючи промисловий, комунальний та побутовий аспекти цієї тематики.
Херсонським обласним управлінням водних ресурсів була представлена виставкова експозиція під назвою «Системи енергозбереження». Де можна було побачити зразки водовимірювальних приладів та зразок багатотарифного лічильника електроенергії, що використовуються на насосних станціях зрошення Херсонського облводресурсів, карту-схему організації водообліку та енергообліку на насосних станціях. А також, як приклади наочної демонстрації відвідувачам ефективності практичного застосування представлених приладів та заходів, діаграму встановлення сучасних приладів водообліку, діаграму виконання програми з енергозбереження, виконання заходів з енергозбереження, використання електроенергії на власні потреби, діаграму економії коштів загального фонду за рахунок використання багатотарифних лічильників електроенергії і роботи насосно-силового обладнання у пільгові години доби та діаграму встановлення локального устаткування збору та обробки даних (ЛУЗОД) на об’єктах Херсонського облводресурсів.
Водну виставку гармонічно доповнювала програма науково-практичних заходів (конференції, тематичні семінари, круглі столи), присвячених широкому колу актуальних водних питань, таких як водопідготовка, водопостачання, водовідведення, очистка стічних вод, питна, бутильована вода, інженерні мережі, насосне обладнання, стратегія розвитку водного господарства України, автоматизовані системи управління водним господарством, охорона водних ресурсів, керування паводками та адаптація до змін клімату, нормативно-правова база та гармонізація українського водного законодавства з європейськими директивами, реформування житлово-комунального господарства України та покращення житлово-комунальних послуг, що надаються населенню.
Делегація Херсонського обласного управління водних ресурсів прийняла участь в одному із заходів Форуму – конференції на тему «Вода та довкілля». Захід було організовано Державним агентством водних ресурсів України спільно з Міністерством екології та природних ресурсів України і тривав протягом двох днів Форуму, 9 та 10 листопада. Відкрив конференцію та привітав її учасників у своєму виступі Голова Держводагентства України Сташук Василь Андрійович. Далі, згідно порядку денного, на конференції розглядалися наступні питання: упорядкування водоохоронних територій р. Південний Буг у випадку підняття рівнів у її водосховищах; міжрегіональна екологічна програма з охорони та використання вод басейну р.Сіверський Донець в межах Харківської області; про Каховське водосховище і долю зрошення та питного водопостачання в Запорізькій області; поверхневі водні ресурси у Дніпропетровській області; попередження і ліквідація наслідків надзвичайних ситуацій та екологічна безпека водних об’єктів; фактори зміни якості питних підземних вод; робота з екологічної освіти та пропаганди дбайливого ставлення до водних ресурсів, як елемент управління водними ресурсами; зростання екологічної свідомості за рахунок гармонізації та ін..
Крім того, Державне агентство водних ресурсів України спільно з Міністерством екології та природних ресурсів України виступили організаторами конференції на тему «Водопідготовка, водопостачання, очистка стічних вод».
«AQUA UKRAINE» поточного року, як і раніше дала унікальну можливість підприємствам-учасникам Форуму продемонструвати свій потенціал максимально широкій професійній аудиторії з України та з усіх куточків світу, отримати найкращі ділові пропозиції та успішні контракти, а також зміцнити позиції та розширити сферу діяльності на українському ринку з виходом на міжнародний рівень співробітництва.