На Херсонщині взимку мають бути 2 кольори: чорний – оброблена земля та зелений - озимина - Микола Костяк

01.11.2011

Станом на 01 листопада поточного року сьогодні вже посіяно на 100 тис га озимини більше ніж у минулому році. Загальна площа посівів становить 603 тис га, що на 74 тис.га більше проти минулого року.

Сільгосптоваровиробники продовжують посів озимого ячменю, який згідно з науково обґрунтованими рекомендаціями можна сіяти до 05 листопада поточного року.

«Херсонщина повернула собі славу житниці України. Але це не одноразовий результат. Ми працюємо над тим, щоб значно збільшити врожай у наступному році», - зазначив Микола Костяк сьогодні під час прес-конференції.

Результати багаторічних досліджень наукових установ свідчать, що для одержання високих урожаїв озимої пшениці необхідно не менше 50 відсотків її розміщувати по чорних парах. Особливо висока ефективність чорних парів спостерігається у посушливі роки. Згідно з науково обґрунтованими рекомендаціями чорний пар повинен складати 20-22% до ріллі. У всіх районах області доглянутий належним чином чорний пар буде займати не менше 330 тис.га.

Всім керівникам районних державних адміністрацій надано доручення під особистий контроль забезпечити 100% оброблення сільськогосподарської землі під озимину та пари.
 

(www.oda.kherson.ua)