Іванівське міжрайонне управління водного господарства

 

Іванівське районне управління водного господарства створено 1 січня 1999 року шляхом злиття Іванівського управління зрошувальних систем та управління Іванівського групового водопроводу, згідно наказу Державного Комітету України по водному господарствувід 28.10.1998 року № 110. З 1 січня 2005 року Іванівське районне управління водного господарства перейменовано в Іванівське міжрайонне управління водного господарства, згідно наказу від 17.12.2004 року № 307 Херсонського обласного виробничого управління меліорації і водного господарства.
На лівобережжі Херсонської області, у східній його частині розташований Іванівський район, який межує на сході з Якимівським районом Запорізької області, на півночі з Нижньосірогозький районом, на заході і південному заході – з Новотроїцьким районом, на півдні – з Генічеським районом нашої області.
Іванівське міжрайонне управління водного господарства обслуговує 2 райони Іванівський та Нижньосірогозький.

Для створення належно-побутових умов проживання сільського населення в смт.Іванівка облаштовано криницю при дорозі під назвою «Криниченька» та встановлено водоохоронний знак.
Водні об’єкти Іванівського та Нижньосірогозького районів займають 939,29 га, в тому числі:
-  штучні ставки – 408,46 га,
- польові ставки Іванівського району загальною площею 189,0 га,
- польові ставки Нижньосірогозького району загальною площею 219,46 га,
- природні водостоки: Балка „Великі Сірогози”, Домузлянська та Дурна балки – 530,83 га,
По території Іванівського району проходять балки це такі як: «Велика Калга» (Канджагали, Каяла), «Куянче» та Балка «Великі Сірогози» протяжністю 13,9 км загальною площею 65,8 га. Балка «Великі Сірогози» впадає в Агайманський під, який найбільший на Херсонщині.
- по території Нижньосірогозького району проходить балка «Великі Сірогози» протяжністю 54,7 км загальною площею 465,03 га.
По Іванівському МУВГ обслуговується 22596 га зрошуваних земель , із них:
- в Іванівському районі 19767 га,
- в Нижньосірогозькому районі 2829 га.
На балансі Іванівського МУВГ знаходиться 23 насосних станції, із них:
- 13 насосних станцій зрошення,
- 10 насосних станцій водопостачання для забезпечення населених пунктів питною водою.
Джерелами води для потреб зрошення є Каховський магістральний канал та розподільчий канал Р-5. Вода подається насосними станціями зрошення на поля сільгосптоваровиробників.
На балансі Іванівського міжрайонного управління водного господарства знаходиться груповий водогін І черги, який розташований на Каховському магістральному каналі та груповий водогін ІІ черги, що знаходиться в смт.Іванівка. Іванівський груповий водогін І черги розрахований на забезпечення питною водою 6 населених пунктів Іванівського району. На даний момент управління забезпечує водою 5 населених пунктів, це такі як: с.Кірове, с.Українське, с.Нововасилівка, с.Новосеменівка та смт.Іванівка.
Основними завданнями управління є:
- Реалізація у межах своєї компетенції державної політики щодо розвитку водного господарства та меліорації земель, збереження та відтворення поверхневих водних ресурсів, здійснення у водогосподарському комплексі Іванівського та Нижньосірогозького районів Херсонської області єдиної технічної політики, впровадження досягнень науки і техніки, передового досвіду роботи.
- У межах своєї компетенції забезпечення потреб населення і галузей економіки у водних ресурсах.
- Експлуатація водогосподарських споруд та виконання поточних і капітальних ремонтів міжгосподарських меліоративних мереж та водогосподарських об’єктів державних меліоративних систем.
- Проведення заходів щодо попередження шкідливої дії вод, ліквідації її наслідків, організація безаварійного пропуску повені на об’єктах управління, участь у розробці та забезпеченні заходів щодо захисту населених пунктів і сільгоспугідь від затоплення та підтоплення.
- Організація виконання загальнодержавних і регіональних програм щодо розвитку меліорації земель і поліпшення екологічного стану меліорованих угідь, захисту від шкідливої дії вод сільських населених пунктів, інженерних комунікацій, сільськогосподарських угідь та інших об’єктів.
- Раціональне використання бюджетних коштів на експлуатацію та капітальних вкладень, що спрямовуються на меліорацію земель, реконструкцію і технічне вдосконалення діючих систем, розвиток виробничих баз та інших водогосподарських об’єктів.
- Проведення на регіональному рівні оцінки, прогнозу щодо поліпшення меліоративного стану зрошуваних і прилеглих до них земель, підтоплення сільських населених пунктів та надання з цих питань рекомендацій місцевим державним адміністраціям.

Адреса: 75401, Херсонська область, смт Іванівка, вул.Миру 5.
тел. (05531) 3-11-79, факс (05531) 3-13-38,
Електронна адреса: ivrayvod@ukr.net